[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۹
  • دوره جدید

تیم داری بچه بازی نیست!، روزنامه شیراز نوین

  میثم محجوبی - شیراز نوین
در شماره روز پنجشنبه به داستان‌های فروش امتیاز باشگاه قشقایی و ابراز تمایل باشگاه برق شیراز برای خرید این امتیاز اشاره کردیم و گفتیم هر دو مسئله دور از ذهن به نظر می‌رسد. اما طی دو روز گذشته، خبرهایی دیگر نیز در همین ارتباط منتشر شد. نجف‌پور مالک باشگاه قشقایی که مهلتی سه روزه به سرمایه‌داران استان داده بود تا برای خرید امتیاز باشگاهش وارد عمل شوند، این را هم گفته بود که اگر در این سه روز خریداری پیدا نشود، امتیاز را به خارج از استان منتقل می‌کند!
مدیرعامل باشگاه قشقایی شیراز با بیان اینکه در فصل گذشته حدود ۱۳ میلیارد تومان هزینه کرده‌ایم، گفت: برای لیگ جدید با توجه به مشکلات اقتصادی نیاز است که حدود ۲۵ میلیارد تومان هزینه کنیم تا تیم بتواند در لیگ بماند. تیم‌داری کردن دیگر صرف ندارد و اگر بخواهیم ادامه دهیم با سرمایه اندک، تیم به لیگ پایین‌تر سقوط خواهد کرد و بهتر است که تیم را واگذار کنیم!
نجف‌پور افزود: با چند خریدار در استان‌های دیگر مذاکره کردیم و حتی به توافق هم رسیده‌ایم اما اگر در استان فارس فردی پیدا شود که این تیم را به صورت نقد بخرد  اولویت به استان فارس است ،در غیر این صورت ناگزیرم  تیم را به استانی دیگر واگذار کنیم. خریداران در استان فارس سه روز مهلت دارند تا بیایند و  ما کار را تمام کنیم، در غیر این صورت مجبوریم تیم را به استان‌هایی همچون اصفهان، هرمزگان و مازندران که مذاکره کردند و به توافق هم رسیدیم، انتقال بدهیم.
اما مدیرکل ورزش و جوانان فارس در این باره گفت: با چند نفر در بخش خصوصی صحبت کرده‌ایم و قرار است یکی از آن‌ها تیم قشقایی را بخرد.
عباس حاجی‌زاده افزود: می‌کوشیم این تیم را در استان فارس حفظ کنیم  و با خریداران نیز مذاکره کرده‌ایم تا تیم قشقایی را در این استان حفظ کنیم.
پس از باشگاه برق شیراز، یک نفر دیگر هم برای خرید این امتیاز پیش قدم شد. او گفت: برای اینکه تیم در استان بماند و جوانان فوتبالیست فارس دلسرد نشوند  طی یک فرایند قانونی حاضریم تیم قشقایی را برای مردم فارس بخریم.
حسین حیاتی که پیشتر عضو هیئت مدیره باشگاه برق شیراز بوده، می‌گوید: ما خریدار هستیم و حاضریم با فروشنده بر سر معامله به صورت قانونی مذاکره کنیم. براساس  فرایندی که در فدراسیون فوتبال برای انتقال تیم‌ها گذاشته شده کار خواهیم کرد زیرا قیمت تیم‌ها در لیگ‌های مختلف یک عرف دارد.
هنرپیشه، رئیس هیئت فوتبال فارس گفت: طی تماسی که مدیرعامل باشگاه قشقایی با ما داشت خواستار اطلاع از چگونگی انتقال تیم شد که ما نیز توضیح دادیم. مدیر عامل باشگاه قشقایی دیگر توان هزینه کردن تیم را ندارد و نمی‌شود به زور وادارش کرد که تیم‌داری کند هر چند سیاست ما حفظ تیم در فارس است. مدیرکل ورزش و جوانان فارس اعلام کرده است که چند نفر خواستار در اختیار گرفتن تیم قشقایی هستند که این خبرخوبی برای علاقه‌مندان به این تیم پرطرفدار است و همه هم و غم ما این است که تیم در فارس حفظ شود.
اما یکی از جالب‌ترین واکنش‌ها به خبر فروش امتیاز، از سوی یکی از نام آشناهای فوتبال شیراز انجام شد. ستار زارع بازیکن سابق برق و تیم ملی، نامه‌ای سرگشاده به مدیرعامل باشگاه قشقایی ارسال کرد و گفت: جناب آقای نجف‌پور! چون رسماً اعلام کردید قصد فروش باشگاه را دارید و گفتید هیچ کس تا کنون برای خرید امتیاز با شما تماسی نداشته، من ستار زارع رسماً از شما درخواست خرید امتیاز دارم.
اما ستار در ادامه به مسئله‌ای اشاره می‌کند که نجف‌پور همواره آن را تکذیب کرده است. ستار نوشته: امیدوارم با درخواست من موافقت کنید تا بتوانیم این امتیازی را که با «کمک‌های دولتی و عزم و غیرت بازیکنان جوان شیرازی» در لیگ مانده، همچنان در استان حفظ شود.
در حقیقت این بازیکن سابق تیم برق شیراز خواسته این نکته را به مخاطبان گوشزد کند که تیم قشقایی تاکنون با کمک‌های دولتی همین استان و البته استفاده از استعدادهای جوان فارسی توانسته در لیگ یک ماندگار شود و کسی حق واگذاری این امتیاز به خارج از استان را ندارد. 
در ادامه، صحبت‌های ستار زارع لحن غیر رسمی‌ به خود می‌گیرد: البته من به خوبی می‌دانم که تیم‌داری بچه‌بازی نیست و من می‌خواهم بخش کوچکی از دارایی‌ام که به لطف خدای بزرگ نصیبم شده را در فوتبال صرف کنم ولی نه به شکلی که پیش از این بود! چون مردم شیراز شایسته این هستند که تیم‌شان در حد صعود به لیگ برتر بسته شود و جایش بالای جدول باشد که این مهم اتفاق نمی‌افتد، مگر با هزینه مضاف بر آنچه تاکنون انجام شده است.
ستار در پایان نوشته: تیمی‌که نام شیراز را یدک می‌کشد، شایسته نیست هر سال فانوس به دست باشد و با اما و اگر در لیگ بماند. پس من رسماً از شما درخواست می‌کنم امتیاز تیم را به صورت نقدی و با قیمت عادلانه به من واگذار کنید.
به گزارش شیراز نوین، پس از ستار زارع شخص دیگری نیز وارد کارزار شد و درخواست خرید امتیاز را مطرح کرد، اما او هم نکاتی را در درخواست خود گنجانده بود که در نوع خود جالب به نظر می‌رسید. حمید رفعت‌زاده مدیرعامل شرکت پیشگامان در نامه‌ای به هیئت فوتبال فارس نوشته است: بنده درخواست خرید امتیاز قشقایی را تا مبلغ یکصد میلیارد ریال (ده میلیارد تومان) دارم.
رفعت‌زاده در ادامه دو شرط را برای این خرید متذکر شده است: 1- تسویه حساب قطعی مدیرعامل فعلی قشقایی با اداره امور دارایی و اقتصادی و سایر ادارات دولتی و خصوصی 2- تسویه حساب قبلی با بازیکنان.
باید دید پاسخ نجف‌پور به این دو شرط چه خواهد بود و آیا وی پاسخی برای این اظهارات خواهد داشت یا خیر.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی