[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۵
  • دوره جدید

معاون اول رئیس‌جمهور تأکید کرد: شفافیت و جلوگیری از فساد با استقرار کامل دولت الکترونیک میسر می‌شود، روزنامه شیراز نوین

 معاون اول رئیس جمهور با اشاره به برخی مشکلات پیش روی کشور مانند تحریم‌های ظالمانه دشمنان و شیوع بیماری کرونا، گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری، کاملاً به آینده کشور خوش‌بین هستیم و امیدواریم بتوانیم با تلاش و همت مضاعف از این شرایط با سرافرازی عبور کنیم.
به گزارش روز شنبه ایرنا، محمد مخبر ظهر دیروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان برنامه و بودجه با تسلیت ایام سوگواری شهادت امام حسین(ع) تصریح کرد: راه میانبر رسیدن به قرب الهی توسل به امام حسین(ع) است و در طول تاریخ علمای زیادی را سراغ داریم که با سوابق و وضعیت‌های مختلف توانستند راه صدساله را در لحظه‌ای با توسل به حضرت اباعبدالله الحسین(ع) طی کنند.
معاون اول رئیس جمهوری افزود: ماه محرم و ماه صفر فرصت‌های گران‌بهایی هستند که بتوانیم از پیچ و خم‌هایی که در زندگی دچار آن هستیم، به خوبی عبور کنیم.
وی با قدردانی از تلاش‌های محمدباقر نوبخت، رئیس سابق سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: آقای نوبخت دوره سختی را پشت سر گذاشتند؛ چراکه نظام سلطه هرچه در توان دارد برای فشار بر اقتصاد کشور به‌کار می‌گیرد و در هشت سال گذشته نیز اگرچه گاهی این فشارها شدت و ضعف داشت، اما تلاش نظام سلطه ایجاد محدودیت و فشار بر اقتصاد کشور بود.
مخبر افزود: برخلاف تصور برخی افراد،‌ خصومت اصلی نظام سلطه با دولت‌های مختلف جمهوری اسلامی ایران نیست، بلکه با مردم ایران است؛ چراکه آنها از مردم ضربه خوردند و شاه را که نماد نظام سلطه بود، مردم از کشور بیرون کردند.
معاون اول رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی و تلاش نظام سلطه انتقام از مردم ایران است و در این راه از هیچ اقدامی فروگذار نمی‌کنند و حتی موضوع سلامت مردم را در این مسیر مورد معامله قرار می‌دهند؛ به طوری ‌که در ایام کرونا شاهد بودیم که پس از انجام اقدامات لازم برای واردات واکسن، در آخرین لحظه از واردات این کالای ضروری به کشورمان جلوگیری کردند.
وی با یادآوری اینکه در زمان آغاز شیوع کرونا اکثر کشورها با کمبود ماسک مواجه شدند،‌ گفت: برای تأمین ماسک مورد نیاز کشور از کشورهای دیگر خرید کردیم و بسته بندی و تدارکات لازم انجام شد اما پیش از ارسال به ایران و در فرودگاه کشور مبدأ از آن جلوگیری کردند و این نشان می‌دهد که نظام سلطه به هیچ اصول انسانی پایبندی ندارد.
مخبر اضافه کرد: با وجود آنکه نظام سلطه ادعا می‌کند که دسترسی به دارو برای همه مردم آزاد است و هیچ محدودیتی برای هیچ کشوری وجود ندارد، اما وقتی می‌خواهیم داروی مورد نیاز را خریداری کنیم، اجازه جابه‌جایی پول را نمی‌دهند و عملاً مانع از واردات دارو می‌شوند.
معاون اول رئیس جمهوری گفت: سازمان برنامه و بودجه در سال‌های اخیر با این مشکلات روبه‌رو بود، اما آقای نوبخت و همکاران او هر چه در توان داشتند پای کار آوردند و یکی از خصوصیات برجسته آقای نوبخت حسن خلق اوست که بسیار ویژگی ارزشمندی است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به سوابق مسعود میرکاظمی، رئیس جدید سازمان برنامه و بودجه اشاره و تصریح کرد: او سوابق و تجارب فوق العاده‌ای در زمینه‌های مختلف دارد و حضورش در مجلس شورای اسلامی و دستگاه‌های اجرایی نظیر وزارت بازرگانی و وزارت نفت تجربه‌ای مؤثر و موفق بوده و حالا قرار است که با کوله باری از تجربه در یکی از مهم‌ترین سازمان‌های مدیریتی کشور فعالیت داشته باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی