[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۴
  • دوره جدید

در ورزشگاه بزرگ شیراز برای لیگ برتر آماده می‌شوند، روزنامه شیراز نوین

  میثم محجوبی - شیراز نوین
در مراسمی ‌از خبرنگاران حوزه ورزش تجلیل شد. در این مراسم که پیش از ظهر دیروز (شنبه) در باشگاه قهرمانان شیراز برگزار شد، مسئولان اداره ورزش و جمعی از اصحاب رسانه حضور داشتند.
در ابتدای این مراسم، مدیرکل ورزش و جوانان فارس با اشاره به رسالت بزرگ خبرنگاران گفت: هر آنچه خبرنگاران به رشته تحریر در می‌آورند می‌تواند هم راستا با منافع ملی  و هم قدم با مردم باشد. خبرنگاران در هر شرایط، حادثه و اتفاقی پیش‌گام هستند تا ضمن تنویر افکار عمومی، خط بطلانی بر هجمه‌های دشمنان بکشند.
عباس حاجی زاده افزود: خبرنگاران از یک سو بیان کننده دستاوردها و عملکرد مسئولان هستند و از سوی دیگر راوی انتقادات سازنده از کسانی هستند که هدفی جز گره گشایی از مشکلات مردم را دنبال ننموده و چون چراغی روشن در مسیر مدیریت استان تلاش می‌کنند.
وی در ادامه به بیان گزارشی از حضور یک ساله خود بر مسند مدیریت ورزش فارس پرداخت و گفت: وقتی در تیرماه 99 به این سمت منصوب شدم، وضعیت بحران زده‌ای بر اداره کل استان حاکم بود. بدهی 300 میلیاردی بر دوش اداره بود و 350 پروژه نیمه تمام. از طرف دیگر، کرونا هم باعث تعطیلی ورزش شده بود و همه این‌ها نگذاشت که در این مدت کارهایی که مد نظرمان بود را انجام دهیم. با این حال سعی کردیم با کمک همه مسئولان، آستین همت را بالا زده و سر و سامانی به وضعیت ورزش بدهیم.
حاجی زاده گفت : ما در سه چهار ماه نخست درگیر بستن تیم مدیریتی بودیم و پس از آن هم با حمایت دستگاه‌های نظارتی سعی کردیم راه حل‌های قانونی برای بدهی‌هایی که ایجاد شده بود پیدا کنیم. ما توانستیم در سال گذشته چیزی حدود صد میلیارد بدهی اداره کل را پرداخت کنیم و این باعث شد اکثر پروژه‌های نیمه تمام ما، همان‌طوری رها شوند.  با این حال 59 پروژه را هم افتتاح کردیم. بخش خصوصی هم زیان زیادی دیده بود و باشگاه‌های زیادی نیاز به حمایت داشتند که خوشبختانه با حمایت دولت در ستاد ملی کرونا، حدود 13 میلیارد تومان به باشگاه‌ها پرداخت کردیم تحت عنوان تسهیلات کرونا.
متولی ورزش فارس افزود: پس از چندین سال رفتیم به سمت برگزاری مناقصه‌های عمومی‌ و 10-12 مناقصه برگزار کردیم برای واگذاری پروژه‌ها و سعی هم کردیم که از ظرفیت بخش خصوصی و خیرین برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام استفاده کنیم که حدود 30 میلیارد تومان از این دو بخش، جذب کردیم. خوشبختانه با همکاری مسئولان استان به ویژه استاندار محترم و نمایندگان، حدود 74 میلیارد تومان از سازمان برنامه و بودجه به اعتبارات عمرانی استان افزوده شد، به طوری که امسال حدود 60 درصد افزایش اعتبارات نسبت به سال گذشته در بُعد عمرانی داریم و حدود 24 درصد هم در بُعد جاری، افزایش اعتبار داشته‌ایم.
وی همچنین به اتفاقات خوب حوزه ورزش از جمله حضور سه نفر از فارس در المپیک، 5 نفر در پارالمپیک، صعود فجرسپاسی به لیگ برتر و ماندگاری قشقایی در لیگ یک اشاره کرد و قهرمانی شهید شاملی در هندبال و افتتاح سالن 6 هزارنفری را هم جزو دستاوردهای بزرگ ورزش فارس در یک سال گذشته برشمرد.
عباس حاجی زاده در ادامه به بحث مهم این روزهای فوتبال دوستان شیرازی پرداخت و گفت: دو ورزشگاه بزرگ شیراز در حال بازسازی هستند و حتماً برای مسابقات لیگ یک آماده خواهند شد. پیمانکار زمین چمن ورزشگاه پارس قول داده چمن این ورزشگاه را تا آبان ماه تحویل دهد وبا توجه به اینکه ممکن است مسابقات از مهرماه آغاز شود، در تلاشیم تا چمن ورزشگاه حافظیه  را هم برای مهرماه آماده کنیم. تمام تلاشمان این است که اجازه نداریم کم کاری صورت گیرد تا خدای نکرده بازی‌های لیگ برتر فجرسپاسی به خارج از استان منتقل نشود که این اتفاق در شأن شهر بزرگی مثل شیراز نیست.
همچنین روح اله نجف‌پور مالک باشگاه قشقایی هم که در این جلسه حضور داشت، دقایقی صحبت کرد، از مشکلات عدیده حضور بخش خصوصی در ورزش حرفه‌ای گفت و در نهایت در خصوص بحث فروش امتیاز اظهار داشت: صحبت‌هایی از فضای مجازی درباره خرید امتیاز انجام شد اما مبالغی که دوستان مد نظر داشتند، فاصله زیادی با خریدار خارج از استان داشت. نهایتاً با قولی که مسئولان به ما دادند و صحبت‌هایی که با دکتر فروردین و اعضای شورای جدید شهر داشتیم، قرار شد تا دوباره به کارمان ادامه دهیم. امیدوارم تعامل خوبی بین همه ما برقرار شود تا بتوانیم قشقایی را به جایگاهی که شایسته‌اش است برسانیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی