[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

فارس تقسیم نمی‌شود، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: بخشی از این تلاش‌های مدیران اجرایی در پروژه‌های عمرانی و اقتصادی تبلور می‌یابد و انتظار بر این است که مدیران آمادگی لازم را داشته باشند تا پروژه‌های باقی مانده را در ایام هفته دولت، که از دوم شهریورماه آغاز می‌شود، به مردم شریف استان فارس تقدیم کنیم. به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در جلسه شورای اداری استان، با اشاره به تلاش‌های انجام شده از سوی مدیران اجرایی برای توسعه و پیشرفت استان و رفع مشکلات، از این تلاش‌ها تقدیر کرد و در ادامه افزود: بخشی از این تلاش‌ها در پروژه‌های عمرانی و اقتصادی تبلور می‌یابد و انتظار بر این است که آمادگی لازم را داشته باشند که پروژه‌های باقی مانده را در ایام هفته دولت، که از دوم شهریورماه آغاز می‌شود، به مردم شریف استان فارس تقدیم کنیم.
استاندار فارس از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست اقدامات خود را در راستای فعالیت‌های اعلامی و در آینده ابلاغی ریاست جمهوری 
تنظیم کنند.
وی مبارزه با فساد را از جمله برجستگی‌های مد نظر رئیس جمهور در صحبت‌ها، جلسات شوراها و آنچه از سوی او اعلام شده، دانست و با بیان اینکه فساد امروز یکی از مشکلات اصلی در جامعه است، ابراز کرد: در گذشته نیز این موضع مد نظر قرار داشته و امیدواریم اصلاح ساختارها و سیستم‌ها و ایجاد شفافیت لازم سبب جلوگیری از فساد شود.
استاندار فارس همچنین خطاب به مسئولان اجرایی استان گفت: این ایام نیازمند شناسایی مشکلات مردم و سپس به کار گرفتن همه تلاش و توان برای رفع این مشکلات است که در این مسیر باید از تمام ظرفیت‌ها استفاده شود.
وی با اشاره به اینکه رئیس جمهور لیست کابینه دولت را به مجلس شورای اسلامی معرفی کرده است، ابراز امیدواری کرد: مجلس با رأی بالایی که به وزرا خواهد داد، حمایت خود از دولت را تکمیل کرده و دولت برای حل مشکلات مردم با آمادگی کامل آغاز به کار کند.
دکتر رحیمی با اعتقاد به اینکه باید از تمام ظرفیتی که در کشور وجود دارد در راستای رفع مشکلات کشور بهره گرفته شود، عنوان کرد: بی‌تردید یکی از عظیم‌ترین پتانسیل‌های کشور نیروی انسانی توانمند است؛ از این رو نمایندگان مجلس، شوراهای شهر و روستا، سپاه و بسیج و دستگاه قضا، شخصیت‌ها و علما و نخبگان سمن‌ها و دانشگاهیان و... همه پتانسیل‌هایی هستند که باید از آنها برای توسعه و عمران و آبادانی کشور استفاده کرد. 
وی تأکید کرد: پیشبرد امور با اتحاد و همدلی مؤثرترین راهکار برای عبور از مشکلات و ایجاد امیدواری در مردم است. وی در بخش دیگری از سخنان خود به همه گیری کرونا اشاره کرد و با تأکید بر اهمیت این موضوع، از همه دستگاه‌های اجرایی خواست هرگونه امکانات اعم از ساختمان، نیروی انسانی و... که دانشگاه علوم پزشکی برای پیشگیری یا درمان از آنها مطالبه می‌کند، باید همکاری لازم را داشته باشند. دکتر رحیمی در خصوص تصمیم ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا برای تعطیلات شش‌روزه نیز گفت: محدودیت در رفت و آمدها و محدودیت‌های تجمعی اعم از اصناف و گروه‌های مختلف و تعطیلی ادارات اعمال می‌شود، اما تأکید می‌کنم تعطیلی‌ها به معنای آن نیست که افراد این زمان را به سفر یا دورهمی‌ها اختصاص دهند؛ بلکه به معنای این است که با رعایت کامل دستورالعمل‌ها زنجیره ویروس را با کم کردن برخوردها و تعاملات کاهش دهیم. وی قطع زنجیره انتقال ویروس را اقدامی اثربخش در راستای کمک به مردم و کادر درمان که به شدت تحت فشار هستند، دانست. وی از مجموعه اصناف و اتحادیه‌ها که تاکنون برای رعایت پروتکل‌ها بسیار کمک کرده اند، تقدیر و ابراز امیدواری کرد در تعطیلی 6روزه پیش رو نیز این همکاری همچون گذشته ادامه داشته باشد. دکتر رحیمی در بخش دیگری از سخنانش به مطالبی که درباره تقسیمات کشوری و تقسیمات استان شنیده شده، اشاره کرد و افزود: در سطح دولت هیچ موضوعی در زمینه تقسیم استان فارس مطرح نشده و اگر مطرح می‌شد نخستین فرد مطلع از این جریان استاندار فارس بود. استاندار فارس تأکید کرد: هویت و انسجام استان فارس در انسجام و یکپارچگی آن است و قطعاً فارس بزرگ می‌تواند اقتدار لازم را داشته باشد و هویت ایران اسلامی را نشان دهد. وی ادامه داد: فارس همواره به عنوان استانی پیشرو در زمینه‌های مختلف اعم از موضوعات سیاسی، دفاع از نظام و تولید ثروت برای کشور مطرح بوده است و اگر ضرورتی برای چنین تقسیماتی وجود داشته باشد، نیازمند طی مراحل قانونی و رضایت مردم است. 
دکتر رحیمی بیان کرد: تقسیمات کشوری باید سبب هم گرایی و انسجام بیشتر و خدمات رسانی مناسب تر باشد و اگر این اقدام در هر گوشه از کشور واگرایی، تنش و دلخوری و نارضایتی در پی داشته باشد، در دستور کار قرار نخواهد گرفت. وی از فرمانداران و رؤسای دستگاه‌های اجرایی خواست در ادارات تکریم ارباب رجوع و برخورد درست با مردم را با جدیت همچون گذشته در دستور کار قرار دهند. 
استاندار فارس در ادامه خاطرنشان کرد: مردم امروز با مشکلات مختلفی درگیر هستند. ما مدیران باید بدانیم که مردم ولی نعمت ما هستند و بپذیریم که نگرانی و ناراحتی آنها را ما نیز باید درک و تحمل کنیم و با خوش رفتاری و گشاده رویی به حل مشکلات آنها اهتمام داشته باشیم. وی آرامش حاکم بر استان را نشئت‌گرفته از اقدامات، برنامه‌ریزی‌ها، استراتژی‌ها و سیاست‌گذاری‌های مدیریت استان دانست و گفت: حاصل تلاش‌های اعضای شورای تأمین، ارائه مشاوره درست و همچنین اقدامات به‌موقع، امنیتی را به ارمغان آورده که در سایه همفکری و همدلی ایجاد شده و خود بسترساز توسعه و پیشرفت استان خواهد بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی