[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۱
  • دوره جدید

۶۲۰ کرونایی دیگر جان باختند، روزنامه شیراز نوین

بنا بر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، در پی خیز پنجم کرونا و پیشتازی سویه دلتا در کشور، متأسفانه در شبانه روز گذشته ۶۲۰ تن از بیماران کووید ۱۹ به دلیل این بیماری جان خود را از دست دادند.
 به گزارش ایسنا و بنا بر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تاکنون ۱۵میلیون و ۹۶هزار و ۱۴۲ نفر دوز اول واکسن کرونا و ۴میلیون و ۷۰هزار و ۴۸۴ نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۹میلیون و ۱۶۶هزار و ۶۲۶ دوز رسید. 
بنابراین در شبانه روز گذشته بیش از ۵۸۵هزار دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است. 
افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتماً در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند. طی روز شنبه و دیروز یکشنبه ۲۴ مردادماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۶هزار و ۷۳۶ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند که ۴هزار و ۲۷۲ نفر از آنها بستری شدند. مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۴میلیون و ۴۲۵هزار و ۸۲۱ نفر رسید. 
متأسفانه در طول ۲۴ ساعت، ۶۲۰ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۹۷هزار و ۸۲۸ نفر رسید. 
خوشبختانه تاکنون سه‌میلیون و ۷۲۸هزار و ۹۴۰ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند. 
۷هزار و ۳۲۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تاکنون ۲۷میلیون و ۱۷۷هزار و ۵۶۵ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.
 در حال حاضر ۳۵۹ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۵۹ شهر در وضعیت نارنجی و ۳۰ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی