[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۸
  • دوره جدید

صراف فرجام‌خواه ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، متهمان اصلی پرونده کلاهبرداری در شیراز که در پوشش صرافی و به صورت غیرمجاز اقدام به اخذ وجوه کلان از مردم کرده بودند، به حبس‌های طولانی مدت، رد مال در حق شاکیان پرونده و جزای نقدی ۲هزار میلیارد ریالی محکوم شدند.
رئیس کل دادگستری استان فارس با اعلام این خبر گفت: ۳ متهم اصلی پرونده مذکور به اتهام کلاهبرداری شبکه‌ای در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان فارس محاکمه و هر کدام به حبس، رد مال و پرداخت وجوه دریافتی به شکات و همچنین جزای نقدی محکوم شدند. حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی ضمن تشریح رأی صادره در خصوص این متهمان گفت: متهم ردیف اول این پرونده به تحمل ۱۸ سال و ۹ ماه حبس تعزیری به لحاظ شرکت در ۱۷۰ فقره کلاهبرداری مطابق با شکایت شکات خصوصی و همچنین ۲ سال و ۶ ماه حبس تعزیری به لحاظ خروج غیرقانونی از کشور، متهم ردیف دوم به تحمل ۱۷ سال حبس تعزیری و متهم ردیف سوم به تحمل ۱۶ سال حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت محکوم شدند.
این مقام ارشد قضایی استان فارس افزود: متهمان علاوه بر حبس‌های اعلام شده هریک به پرداخت جزای نقدی ۲هزار میلیارد ریالی در حق دولت و همچنین رد مال معادل وجوه ریالی و ارزی مطابق اظهارات شکات خصوصی و رسید‌های استنادی محکوم شده‌اند.
وی در ادامه بیان داشت: از زمان تشکیل پرونده مذکور به لحاظ تعدد شکات و مال باختگان موضوع در دستور کار ویژه مقامات دادگستری استان قرار گرفت و پس از دستگیری متهم ردیف اول پرونده و استرداد وی از خارج از کشور روند رسیدگی به پرونده با سرعت در دستورکار قرار گرفت. وی در پایان تصریح کرد: رأی صادره غیرقطعی و قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور می‌باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی