[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۵
  • دوره جدید

وزرا برنامه‌محور باشند، روزنامه شیراز نوین

 فرزاد وثوقی- گروه خبر
نماینده شیراز وزرقان در باب بررسی سوابق وزرای پیشنهادی و رأی اعتماد به آنان گفت: یک وزیر مسئول یک وزارتخانه است و در کل کشور مدیران بسیاری از طریق وی منصوب می‌شوند و این انتصاب‌ها اگر با انتخاب افراد کارآمد، شایسته و پاکدست همراه شود، در حل مشکلات مدیریتی کشور نقش بسزایی دارد؛ لذا نمایندگان با حساسیت ویژه و به دور از حواشی، این مسئله را دنبال می‌کنند. ابراهیم عزیزی با اشاره به بررسی برنامه‌های وزرای پیشنهادی در مجلس گفت: در بررسی صلاحیت وزرا، آنچه برای نمایندگان مهم است، کارآمدی، سوابق روشن، برنامه‌های آنها برای مدیریت وزارتخانه متبوع، تخصص و روحیه جهادی و انقلابی وزرا است.
وی در همین رابطه و در خصوص نحوه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی اظهار داشت: پس از معرفی وزرا، نمایندگان در همان ساعات اولیه با بسیاری از وزرای معرفی شده جلساتی را داشتند تا ضمن آشنایی با برنامه‌های آنان، به بررسی صلاحیت‌های تخصصی و عمومی آنها بپردازند.
او تصریح کرد: برنامه‌های وزرا به نمایندگان ارائه شده و این هفته نمایندگان نیز در کمیسیون‌های تخصصی خود به بررسی این برنامه‌ها خواهند پرداخت. نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای مجلس کارآمدی وزرا مهم می‌باشد، افزود: نمایندگان مجلس به دنبال بهبود فضای مدیریتی کشور هستند و در این راه قطعاً به وزرایی رأی خواهند داد که بتوانند در این راستا نقشی مهم ایفا کنند.
عزیزی تأکید کرد: به هر حال یک وزیر مسئول یک وزارتخانه است و در کل کشور مدیران بسیاری از طریق وی منصوب می‌شوند و این انتصاب‌ها اگر با انتخاب افراد کارآمد، شایسته و پاکدست همراه شود، در حل مشکلات مدیریتی کشور نقش بسزایی دارد؛ لذا نمایندگان با حساسیت ویژه و به دور از حواشی، این مسئله را دنبال می‌کنند.
نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: شخصی که وزیر می‌شود باید ضمن کارآمدی و تمام صلاحیت‌ها، نیاز‌های به روز مردم را نیز درک کند و بداند در شرایط فعلی چه تصمیماتی را باید برای بهبود معیشت مردم و اقتصاد کشور اتخاذ کند.
عزیزی از ارتباطاتی با برخی نخبگان و مشورت و رایزنی با آنها گفت و افزود: برای یک انتخاب شایسته و اصلح از نظر آنها نیز استفاده شده است و اگر کسی نیز مطلبی در این راستا دارد، می‌تواند از طریق دفاتر نمایندگان منتقل کند.
نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان نیز گفت: با توجه به شرایط کشور انتخاب وزرای کارآمد برای تمام وزارتخانه‌ها از حساسیت ویژه ای برخوردار است و برای برخی از وزراتخانه‌ها نیز بیشتر؛ لذا تمام سعی نمایندگان به عنوان وکلای مردم در خانه ملت این است که این انتخاب بهترین باشد و آنچه برای نمایندگان مهم است، کارآمدی، تخصص، برنامه‌های آنها، روحیه جهادی و انقلابی و انگیزه یک وزیر برای حل مشکلات کشور است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی