[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۸
  • دوره جدید

مداخله نوین در بحران، روزنامه شیراز نوین

 فرزاد وثوقی- گروه خبر
دکتر سید محمد صادق کشفی نژاد مدیرکل بهزیستی فارس، از برپایی وبینار رونمایی از کتاب تریاژ تلفنی روان شناختی در بهزیستی فارس با حضور مجازی ریاست حوزه پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی کشور، معاون مشاوره و امور روان شناختی بهزیستی کشور، جانشین رئیس و مدیرکل حوزه ریاست بهزیستی کشور و دکتر مداحی بنیان گذار سازمان نظام روان شناسی و مشاوره ایران، خبر داد. 
کشفی نژاد با حضور مجازی در جمع خبرنگاران گفت: در خصوص کتاب تریاژ تلفنی روان شناختی از سال ٩٨ و بعد از بحران کرونا به این نتیجه رسیده شد که یکی از اصلی ترین وجوه خدمات مشاوره قطعاً مشاوره تلفنی خواهد بود و به دلایل مختلفی از جمله ضرورت و سهولت دسترسی، طی بررسی‌های مختلف، نتیجه ای که حاصل شد این بود که منبع علمی مشخصی علی رغم اهمیت موضوعات روان شناختی برای اولویت بندی و نحوه مداخله تلفنی (تریاژ) نداریم؛ در حالی که در مسائل مرتبط با سلامت جسمی، تریاژ یا طراحی پلن، به عنوان اولویت مداخله وجود دارد.
او در ادامه با بیان اینکه این کتاب برای اولین بار در کشور نگاشته شده است، افزود: در این کتاب سعی شد از منابع موجود کمک بگیریم و با تیم متشکل از اعضای علمی و اجرایی (نیروهای دانشگاهی و مداخله گران در صف) کتابی تحت این عنوان تدوین کنیم. سرفصل‌های این کتاب ابتدا به معرفی خدمات مشاوره تلفنی، انواع خطوط مشاوره، نحوه مدیریت تماس‌ها، مراحل تماس‌ها، دسته بندی نوع تماس تلفنی از سطح فوری تا کمتر ضروری و دارای تأخیر، دسته بندی بر اساس شدت اختلال یا مشکل، تشخیص‌های بالینی مهم، چیدمان برنامه درمانی جهت مداخله، ارجاع و... پرداخته‌ شده است.
مدیرکل بهزیستی فارس اظهار داشت: در سال ۹۹ تعداد ۱۵۵هزار و ۲۰۴ تماس و در سه ماهه اول سال جاری تاکنون بیش از ۱۶هزار تماس موفق با صدای مشاوره ۱۴۸۰ داشته‌ایم. کشفی نژاد خاطرنشان کرد: کتاب حاضر با همکاری خانه روان شناسان و مشاوران فارس تدوین شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی