[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۶
  • دوره جدید

توسعه شیراز بر مبنای مفاهیم ارزشی، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
رئیس شورای شهر شیراز گفت: هیچ گاه فراموش نکنیم سنگینی آرای آن هزاران هزار نفر همشهریان عزیز بر دوش ما سنگینی می‌کند. 
مهدی طاهری در نطق پیش از دستور خود در صحن علنی شورای اسلامی شهر شیراز، با بیان اینکه بیش از ده روز از آغاز به کار شورای ششم می‌گذرد، اظهار داشت: شورای ششم 200 هفته عملیاتی در پیش رو دارد که یک هفته آن به پایان رسید و دیری نخواهد پایید که مابقی این ایام ارزشمند که تماماً متعلق به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مردم شریف شیراز است، خاتمه می‌یابد. آیا جامعه انقلابی شیراز از شما سؤال نمی‌کند که شورای ششم در پایان دوره خود قصد دارد به چه اهدافی برسد؟ وی تصریح کرد: متأسفانه سند پیشنهادی (راهبرد شورای ششم) تاکنون به تصویب نرسیده و هنوز اداره داخلی شورا معطل مانده اند که چه چیزی را باید جایگزین سند (رویکردهای شورای پنجم) نمایند. 
سند (برنامه اقدام شورای ششم) که منظومه و هدف‌های ماست و در جلسات پیش از مراسم تحلیف بر آن پافشاری شده، تاکنون مورد تصویب قرار نگرفته و هنوز جلسه نهایی برای این مهم تشکیل نشده و زمانی که از اعضا سؤال می‌شود، برخی از عزیزان هنوز نسبت به بررسی نهایی آن اقدام ننموده اند. طاهری یادآور شد: سند چشم انداز 20ساله توسعه شهر شیراز و ذیل آن برنامه راهبردی شهر و شهرداری شیراز که از 31 سند بالادستی من جمله سند MDG با سند هزاره که در ایران به سند 2030 نیز مشهور است و برای دستیابی به هدف‌های توسعه هزاره در استان استنتاج شده و اهداف و راهبردهای مرتبط با ساختار و عناصر کالبدی شهر استخراج شده، مورد تأیید کدام یک از افراد است. برای تهیه و تصویب این سند از یک مرجع تقلید و حتی از از یک روحانی استعلامی اتخاذ 
نشده است.
وی عنوان کرد: تقاضا دارم در خصوص تهیه و تصویب سند چشم‌انداز، راهبردها و برنامه‌های شورا (به تفکیک کمیسیون‌ها) ظرف دو هفته آینده اقدام عاجل و قطعی را صورت دهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی