[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۷
  • دوره جدید

بهترین روش پیشگیری از انتقال عفونت‌ها، روزنامه شیراز نوین

کارشناس ارشد بهداشت محیط بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج با بیان این که شست‌وشوی صحیح دست‌ها بهترین روش در پیشگیری از انتقال عفونت‌های بیمارستانی است، گفت: برای شستن دست‌ها باید اصول صحیح و نکات بهداشتی در هنگام شست‌وشو رعایت شود.
 به گزارش بهداشت نیوز، حمید حکمت منش، زمان استاندارد شست‌وشوی صحیح دست‌ها را ۱ تا ۲ دقیقه دانست و افزود: برای شستن دست‌ها باید ابتدا حلقه و یا ساعت را از دست خارج و آب را در فشار و دمای مناسب تنظیم ‌کنیم، سپس دست‌ها را به طور کامل خیس کرده و مقدار ۵ تا ۱۰ سی سی صابون مایع در کف دست‌ها می‌ریزیم و دست‌ها را به هم می‌مالیم.
وی با اشاره به اینکه شستن دست‌ها باید با حرکات مالشی و دورانی آغاز شود،گفت: سپس کف دست راست را به پشت دست چپ و بالعکس و نیز کف دست‌ها را به هم می‌کشیم به نحوی که انگشتان بین هم قرار گرفته و به هم ساییده شوند.
حکمت منش گفت: پشت انگشتان دست راست را در کف دست چپ و بالعکس قرار می‌دهیم به‌گونه‌ای که انگشتان به حالت قفل شدن در هم قرار گیرند، سپس با کف یک دست انگشت شست دست دیگر را به صورت چرخشی و نوک انگشتان یک دست را در کف دست دیگر فشار و با حرکت چرخشی کاملاً شست‌وشو و تمیز می‌کنیم.
وی ادامه داد: در پایان مچ هر دو دست را شسته و دست‌ها را کاملاً آبکشی و با دستمال کاغذی خشک می‌کنیم.
کارشناس بهداشت محیط بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج اشاره‌ای نیز به اهمیت شست‌وشوی دست‌ها در مواقع ضروری داشت و گفت: شستن دست‌ها قبل و بعد از مراقبت‌های پرستاری و پزشکی، تماس با دارو و غذای بیمار، قبل و بعد از پوشیدن دستکش و نیز پس از تماس با ترشحات بیمار و سرویس بهداشتی لازم و ضروری است.
به گزارش روابط عمومی ‌بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج، حمید حکمت منش در پایان تأکید کرد: پوشیدن دستکش به هیچ عنوان جایگزین شست‌وشوی دست نمی‌شود و بهتر است با رعایت اصول بهداشتی به فکر سلامتی خود و دیگران باشیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی