[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۵
  • دوره جدید

روز سیاه فارس با ۵۲ قربانی کرونا رقم خورد، روزنامه شیراز نوین

مقایسه آمارهای ابتلا، بستری و مرگ روزانه طی خیز پنجم کرونا در فارس با آمار موج‌های قبلی، گواه وضعیت بسیار وخیم این استان است؛ طی شبانه روز یکشنبه با مرگ ۵۲ نفر، سیاه‌ترین روز کرونایی در فارس رقم خورد تا شاید مردم و مسئولان، وخامت اوضاع را جدی‌تر بگیرند.
به گزارش ایسنا، بررسی آمارها نشان دهنده عمق فاجعه‌ای است که تنها با همراهی و مشارکت گسترده همگانی، قادر به پایان دادن به آن خواهیم بود؛ بحرانی که هر ساعت بیش از 2 مورد مرگ در آن ثبت شده است.
صاحب نظران افزایش آمار ابتلا، موارد بستری و مرگ، پایین آمدن سن ابتلا و مرگ، زیاد شدن تعداد زنان باردار و کودکان مبتلا به ویروس کرونا، نسبت به موج‌های قبلی این بیماری را از شاخص‌هایی می‌دانند که نشان دهنده بحرانی بودن وضعیتی است که به گفته مسئولان سیستم بهداشتی درمانی هنوز به قله آن نرسیده‌ایم و همچنان باید منتظر روزهای سخت تری هم باشیم.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز دیروز دوشنبه ۲۵ مرداد با اعلام آخرین آمارها از وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان فارس، ضمن ابراز تأسف شدید، از مرگ ۵۲ بیمار مبتلا به ویروس کرونا طی روز یکشنبه خبر داد.
سید روح‌الله حسینی، گفت: از ابتدای شیوع بیماری کووید ۱۹ تاکنون، یک‌میلیون و ۳۰۰هزار و ۷۲۵ تست تشخیصی مولکولی و سریع در استان فارس، انجام و ۳۷۷هزار و ۷۵۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
او با بیان اینکه ۳۲۸هزار و ۷۹۶ نفر از بیماران شناسایی شده، بهبود یافته‌اند، گفت: تنها طی روز یکشنبه ۶۵۱ بیمار جدید در بیمارستان‌های فارس پذیرش و بستری شدند تا تعداد بیماران بستری شده در سراسر استان به عدد ۵۰۳۸ نفر برسد.
حسینی با اشاره به اینکه حال ۴۰۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند، گفت: متأسفانه طی روز یکشنبه، ۵۲ بیمار بر اثر کرونا در فارس جان باختند تا عدد قربانیان این بیماری مهلک به ۵۶۷۴ نفر برسد.
او از تلخی بی پایان این روزها به دلیل شیوع کرونا و رنگ باختن اعداد و ارقام مربوط به این بیماری گفت و افزود: تعداد قابل توجهی از افراد جان باخته بر اثر کرونا در روزهای گذشته زیر شصت سال هستند و در حال حاضر از بین بیش از پنجاه‌هزار بیمار مبتلا یا مشکوک ابتلا به کووید ۱۹ در فارس، حدود پنج‌هزار نفر در بخش‌های کرونا بیمارستان‌های فارس خدمات درمانی دریافت می‌کنند و بیش از ۴۵هزار نفر نیز در ایزوله خانگی به سر می‌برند. مدیر روابط عمومی دانشگاه از این افراد و خانواده‌های آنان خواست شرایط ایزوله خانگی را با دقت و جزئیات بیشتر رعایت و از حضور در جامعه پرهیز کنند تا بتوانیم از سرایت بیشتر ویروس جلوگیری کنیم.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی