[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

مردم در تعطیلات در خانه بمانند، روزنامه شیراز نوین

در جلسه ستاد مقابله با کرونا شهرستان گراش موضوع محدودیت‌های جدید در موج پنجم این بیماری و همکاری بین نهادهای شهرستان بررسی شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری گراش، جلسه ستاد مقابله با بیماری کرونا با حضور مجید غلام‌پور فرماندار گراش، حجت السلام و المسلمین سید محمد باقر بخشایش پور امام جمعه گراش، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گراش، معاون درمان و سرپرست معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی، شهردار، جانشین فرماندهی نیروی انتظامی، رئیس اتاق اصناف‌، نماینده شورای اسلامی شهر، رئیس شورای هیئت‌های مذهبی و مسئولان دستگاه‌های اجرایی شهرستان در ناحیه مقاومت بسیج سپاه گراش برگزار شد.
مجید غلام‌پور فرماندار گراش در این جلسه با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی با جدیت بیشتری در گراش اجرایی می‌شود، اظهار داشت: طرح شهید سلیمانی که مکمل برنامه‌های دولت در مقابله با شیوع ویروس کروناست، تحت عنوان پیگیری محله به محله با هماهنگی بین دستگاه‌های متولی و بسیج دوباره آغاز می‌شود.
وی با اشاره به اینکه اولویت اول شهرستان، سلامت مردم است، تصریح کرد: در شرایط فعلی، اولویت اصلی ما حفظ سلامت مردم است و تحقق اقدامات و برنامه‌هایی که برای کاهش ابتلای مردم به کرونا پیش‌بینی می‌کنیم.
رئیس ستاد مقابله با کرونا شهرستان گراش عدم اجرای مصوبات ستاد کرونا را مصداق ترک فعل دانست و افزود: عدم اجرای مصوبات ستاد کرونا مصداق ترک فعل است و با خاطیان برخورد خواهیم کرد و در صورت پایبندی به اجرای مصوبات ستاد و با همراهی و تعامل با یکدیگر می‌توان مدیریت بهتری را در پیک پنجم کرونا داشت.
مجید غلام‌پور بر ضرورت نظارت بر هیئت‌های عزاداری تأکید کرد و خاطرنشان ساخت: در دهه اول ماه محرم هستیم و به دلیل تجمعات و مراسم‌ متعدد، باید نظارت و همکاری‌های لازم در راستای رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی با هیئت‌های مذهبی تقویت شود تا شاهد کمترین ‌میزان ‌آلودگی به ویروس کرونا در بین عزاداران 
حسینی باشیم.
فرماندار گراش با ابراز نگرانی از وضعیت شیوع گسترده کرونا در شهرستان، بر برخورد جدی با کسانی که پروتکل‌ها و محدودیت‌های کرونایی را رعایت نمی‌کنند، تأکید کرد و گفت: با توجه به وضعیت فوق قرمز شهرستان نیاز است از همه ظرفیت‌ها برای جلوگیری از عادی انگاری نسبت به کرونا استفاده شود و با کسانی که با سهل‌ انگاری و بی توجهی به دستورالعمل‌های بهداشتی سلامت جامعه را تهدید می‌کنند، برخورد جدی و قانونی صورت خواهد گرفت.
مجید غلام‌پور با بیان اینکه مردم گراش تعطیلی‌های پیش رو را در خانه بمانند، اظهار داشت: تا زمانی که مردم به این باور نرسند که رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی مهم است، شیوع کرونا همچنان ادامه دارد. وی اضافه کرد: اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند و اعمال محدودیت‌های کرونایی با هدف تأمین بهداشت عمومی و حفظ سلامت مردم است و انتظار می‌رود آحاد جامعه در این راستا هم افزایی و تعامل داشته باشند.
حجت السلام و المسلمین سید محمد باقر بخشایش پور امام جمعه گراش در این جلسه با بیان اینکه شرایط رعایت پروتکل‌های بهداشتی در عزاداری‌ها باید مدیریت شود، اظهار داشت: با توجه به اینکه اکنون در پیک پنجم کرونا به سر می‌بریم، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در مجالس عزاداری اولویت دارد و هیئت‌های مذهبی و تشکل‌های دینی برای پیشگیری از کرونا باید مجالس امام‌حسین(ع) را با رعایت دقیق نکات بهداشتی برگزار کنند.
وی با اشاره به اینکه همکاری مردم و مسئولان، عبور از وضعیت جدید کرونا را هموارتر می‌کند، تصریح کرد: همکاری همه مردم برای شکستن زنجیره انتقال ویروس کرونا در شهرستان گراش امری مهم و ضروری است.
وحید ستاری، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گراش در خصوص اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی گفت: بعد از تصمیم مقام معظم رهبری که هفته قبل اعلام شد و روز پنجشنبه هم در جلسه ویدئوکنفرانس با فرمانده کل سپاه بود، فاز پنجم طرح شهید سلیمانی را آغاز کنیم. این موارد نیاز به جلسات تخصصی بین خودمان دارد. حدود ۳۰ نفر از بچه‌های بسیجی در حال کار و تعامل با علوم پزشکی هستند. نیاز به آموزش‌های خاص خود و مجوز لازم دارد. اگر ورود جدی‌تری داشته باشید، ما هم آمادگی لازم را داریم.
ستاری در ادامه افزود: یازدهم مردادماه در جلسه با دکتر گلستان هم عرض کردم که آمادگی اجرای مجدد قرنطینه خانگی و تردد محور را که همکاری خوبی بین ما و مجموعه بهداشت بود، با رویکرد جدیدی از سر گیریم، به نظر می‌رسد تعداد مراجعان به بیمارستان برای بستری موقت کاهش پیدا کند. اگر سازوکاری صورت گیرد که با مدیریت خود عزیزان ما به بستری‌های در منزل سر بزنیم و اولویت هم با جانبازان و خانواده شهید باشد، در منزل درمان و دارو دریافت کنند.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گراش با بیان اینکه اولویت اصلی فراگیری واکسیناسیون است، اظهار داشت: برای این بخش هم اعلام آمادگی می‌کنیم. آماده در اختیار گذاشتن مکان هم هستیم اگر در روزهای آینده رده سنی‌های بیشتری اعلام شود. به این بچه‌های بسیجی که اعلام آمادگی کردند آموزش بدهیم؛ مثل چک کردن اکسیژن، مثل تزریقات، یک آموزش تخصصی داده شود که قابل بهره‌برداری باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی