[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۸
  • دوره جدید

سرمربی فجرشهیدسپاسی : جذب بازیکنان سرباز به این راحتی‌ها نیست!، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - شیرازنوین
یک ماه از صعود فجرشهیدسپاسی به لیگ برتر گذشت و حالا یک تا دوماه دیگر به آغاز لیگ برتر باقی مانده، اما به‌نظر می‌رسد زمینه‌های حضور پرقدرت این تیم در لیگ برتر، هنوز فراهم نیست.
در دو هفته پایانی لیگ یک که فجر در آستانه صعود قرار گرفته بود، برخی مسئولان دست به کار شده و برای سهیم شدن در جشن صعود، برای اولین بار در کنار این تیم حاضر شدند اما حالا که تب و تاب صعود فروکش کرده و فجر باید برای حضوری پرقدرت در لیگ برتر تجهیز شود، خبری از آن‌ها نیست.
سرمربی فجرشهیدسپاسی هم نگران همین مسائل است و دغدغه‌های زیادی برای مدت زمان باقی مانده تا شروع مسابقات دارد: روزی چند ساعت به باشگاه می‌روم و برمی‌گردم. در تلاش هستیم که شرایط تمرینات، تمدید قرارداد بازیکنان فصل گذشته و جذب بازیکنان جدید را مهیا کنیم. برنامه کامل را هم به باشگاه داده‌ام و مدیریت باشگاه هم در تلاش است تا خواسته‌های ما انجام شود.
در حالی که هواداران فجر، مشتاق و امیدوار به حضور ستاره‌های جوان لیگ در تیمشان هستند، سرمربی فجر عقیده دارد که این اتفاق به این راحتی‌ها رقم نخواهد خورد: بازیکنان لیگ برتری، اکثراً می‌روند مدارک تحصیلی برای خودشان دست و پا می‌کنند که تا جایی که ممکن است سربازی را به تأخیر بیاندازند.  بازیکنی که در تیمش سالیانه هشت تا ده میلیارد تومان دریافت می‌کند، به این سادگی نمی‌آید دو سال از بهترین دوران فوتبالش را مجانی برای فجر بازی کند. طبق صحبت‌هایی هم که با سردار بوعلی داشتیم، این بازیکنان درخواست مبالغی نزدیک به 2 یا 3 میلیارد تومان دارند. 
در چنین شرایطی باشگاه فجر نیاز به منابع مالی وسیعی دارد وگرنه در لیگ برتر به مشکل می‌خورد. آیا این منابع در حال حاضر تأمین شده‌اند؟ کلانتری می‌گوید: در خصوص این مسائل بهتر است با آقای فلاح که مدیرعامل باشگاه هستند صحبت کنید. وظیفه من اعلام برنامه است و اسامی ‌بازیکنانی که مد نظر دارم که این کار هم انجام شده. منتظر هستیم که باشگاه این چیزها را برایمان آماده کند و کار را شروع کنیم.
وی گفت: ما برای این فصل‌مان که می‌خواهد شروع شود دنبال این هستیم تیم‌مان را چهار، پنج برابر قوی‌تر کنیم و لیگ برتر سخت است و هیچ چیز غیر ممکن نیست و می‌توانیم امسال پدیده لیگ برتر شویم،‌ برنامه‌ریزی کردیم که تیم ما از هشت سهمیه لیگ برتری‌مان خوب استفاده کند و تیم‌مان قوی هست، با این کار قوی‌تر شود. سال اول سال تثبیت‌مان است و چهارسال بعد باید مانند تیمی ‌باشیم که برای گرفتن سهمیه آسیا می‌آید و این‌طور فکر کنیم. من از تمام مسئولین استان می‌خواهم که پای کار باشند. ما اسکلت تیم‌مان را حفظ می‌کنیم چرا که بازیکنان دوست دارند در فجر باشند و ماهم این را می‌خواهیم و اگر کنار هم باشیم حتماً به موفقیت‌های خوبی می‌رسیم. قرارداد آن‌ها را تمدید می‌کنیم و چند بازیکن جدید هم جذب می‌کنیم.
کاپیتان سابق برق شیراز افزود: فجر هر سال بازیکنان خوبی را به تیم‌های دیگر تحویل داده و هرسال بازیکنان تراز اولی را به تیم‌های خوب کشور و تیم ملی تحویل داده و حتی بعضی لژیونر شده‌اند. اگر بخواهیم اسامی ‌بگوییم آن‌قدر تعداد زیاد است که نمی‌توانیم بشماریم. ما سال گذشته هم جوان‌هایی داشتیم که چهره شدند و الآن تیم‌های زیادی آن‌ها را می‌خواهند.
سرمربی تیم فجر شهیدسپاسی با اشاره به اینکه این تیم یک تیم نظامی ‌است و حضور آن در لیگ برتر اتفاق خوبی برای گذراندن دوره سربازی بازیکنان لیگ برتری رقم زده است، گفت: در حال حاضر 15 بازیکن خواهان گذراندن دوره سربازی خود در تیم فجر هستند؛ اما ما تنها اجازه جذب 8 بازیکن سرباز لیگ برتری را داریم.
وی با بیان اینکه در بین این بازیکنان صحبت‌هایمان با 2 بازیکن تراز اول لیگ برتر برای گذراندن دوره سربازی آن‌ها در تیم فجر نهایی شده است، عنوان کرد: هر چند بقیه بازیکنانی که متقاضی گذراندن خدمت سربازی خود در تیم فجر هستند باکیفیت و حرفه‌‌ای هستند اما برای جذب سهمیه باقی‌مانده هیچ عجله‌ای نمی‌کنیم و با آنالیز کامل آن‌ها جذب می‌شوند تا بتوانیم تیم قوی تشکیل دهیم.
کلانتری تأکید کرد: در پست‌هایی که نتوانیم بازیکن سرباز جذب کنیم وارد بازار نقل و انتقالات می‌شویم اما باشگاه فجر قرار نیست با این شرایط که بازیکنان در حال نقل و انتقال هستند و قراردادهای 8 تا 10 میلیارد تومانی می‌بندند بازیکنی را جذب کند.
با تمام این صحبت‌ها، این نگرانی وجود دارد که سناریوها و تجربیات تلخ گذشته تیم‌های شیرازی تکرار شده و تکلیف بازیکنان و منابع مالی، در دقیقه 90 مشخص شود. اتفاقاتی که در سال‌های اخیر منجر به ناکامی ‌تیم‌های شیرازی شده و تأثیرات نامطلوبی در روند حرکتی تیم‌ها گذاشت. ضرورت رسیدگی سریع و مطلوب به تیم محبوب شهر شیراز در آستانه آغاز تمرینات، به شدت احساس می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی