[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

سلطانی‌فر: بوروکراسی مانع خصوصی‌سازی سرخابی‌ها شد!، روزنامه شیراز نوین

وزیر ورزش می‌گوید؛ تمام اقدامات برای واگذاری پرسپولیس و استقلال به بخش خصوصی انجام شده است.
مسعود سلطانی‌فر درخصوص اقدامات صورت گرفته برای واگذاری دو باشگاه سرخابی پایتخت اظهار داشت: کلیه مراحل قانونی، اداری، حقوقی و مستندسازی خصوصی سازی دو باشگاه استقلال وپرسپولیس در وزارت ورزش و جوانان خاتمه یافته و کلیه اسناد و مدارک و پرونده‌ها و گزارشات مورد نیاز حدود سه ماه است که به سازمان خصوصی‌سازی و سازمان بورس و اوراق بهادار تحویل داده شده است.
وی افزود: براساس مصوبات هیئت عالی واگذاری شرکت‌های دولتی که به ریاست وزیر امور اقتصادی و دارایی و با حضور وزیر دادگستری و نمایندگان دادستان کل کشور، نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و اتاق تعاون و نماینده منتخب مجلس تشکیل می‌شود نحوه واگذاری سهام سرخابی‌ها مشخص خواهد شد.
وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: قرار بود عرضه اولیه با ۱۵ درصد سهام صورت پذیرد، ولی متأسفانه بوروکراسی داخل دو سازمان فوق‌الذکر که مسئولیت اصلی و قانونی امر خصوصی‌سازی شرکت‌های دولتی را به‌عهده دارند مانع آغاز عملیات اجرایی خصوصی‌سازی دو باشگاه و عرضه سهام اولیه آن‌ها به هواداران شده است.
سلطانی‌فر افزود: در اولین ملاقاتی که با دکتر رییسی، رئیس جمهور جدید حدود چهل روز قبل داشتم در مورد ضرورت خصوصی‌سازی دو باشگاه و اقدامات انجام شده گزارش دادم و ایشان نیز تأکید کردند تا این اقدام در اسرع وقت انجام شود.
دکتر سلطانی‌فر تصریح کرد: بنده بعد از ملاقات با رئیس جمهور دیدگاه و دستور مشارالیه را شفاهاً به وزیر اقتصاد و رؤسای سازمان‌های خصوصی‌سازی و بورس و اوراق بهادار منعکس کردم، ولی متأسفانه هنوز اقدامی ‌صورت نپذیرفته است.
وی تأکید کرد: برای رشد و توسعه فوتبال کشور باید تمام باشگاه‌های لیگ برتری و لیگ یک به‌صورت واقعی به بخش خصوصی واگذار و توسط سهامداران آن‌ها اداره و در چهارچوب ضوابط فیفا مدیریت شوند.
وزیر ورزش و جوانان گفت: بهترین و عادلانه‌ترین شکل خصوصی‌سازی و واگذاری، تبدیل ماهیت حقوقی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به شرکت سهامی‌ عام است که این اقدام توسط وزارت ورزش و جوانان انجام شده و نیز واگذاری سهام ریز آن‌ها از طریق بازار پایه فرابورس به همه هواداران میلیونی خواهد بود.
وی اظهار داشت: نقشه راه سازمان خصوصی‌سازی براساس مصوبات هیئت عالی واگذاری، طی نمودن همین طریق است و امیدوارم که هرچه سریع‌تر این اقدام مهم آغاز شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی