[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۷۱
  • دوره جدید

محور کشاورزی علمی‌شدن باشد ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با بیان اینکه کشاورزی ما در حال حرکت به سمت و سوی علمی شدن هرچه بیشتر است، گفت: با ارائه محصولات کشاورزی در نمایشگاه‌ها، توانمندی‌های استان فارس را به جاهای مختلف در کشور و خارج از کشور معرفی کنیم. به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در حاشیه بازدید از هفدهمین نمایشگاه بین المللی و تخصصی کشاورزی که در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی استان فارس در شیراز برپا شده است، بیان کرد: خوشبختانه شرکت‌های مستقر در این نمایشگاه شرکت‌های دارای برند و مجربی هستند و محصولات خوبی را ارائه کرده اند. 
رحیمی افزود: این نمایشگاه شامل موضوعات مرتبط با فعالیت‌های کشاورزی، نهاده‌ها، ماشین آلات، تجهیزات و تأسیسات کشاورزی است و در همه زمینه‌ها آخرین تکنولوژی و آخرین دستاورد‌های علمی ارائه شده توسط 122 شرکت داخلی است که جلب توجه می‌کند.
نماینده عالی دولت در استان فارس اظهار کرد: در این نمایشگاه ارائه ماشین آلات کشاورزی اعم از کمباین، تراکتور و سمپاش‌هایی که در واقع می‌توانند به توسعه کشاورزی و همچنین نهاده‌ها کمک کنند، بسیار موردنیاز کشاورزان است. وی ادامه داد: همچنین ارائه انواع جالیزی، صیفی جات و مواردی از این قبیل و سموم دفع آفاتی که نیازمند یک کار علمی و دانش بنیان است، در این نمایشگاه کار شایسته و مناسبی است. استاندار فارس با بیان اینکه کشاورزی ما در حال حرکت به سمت و سوی علمی شدن هرچه بیشتر است، تأکید کرد: اگر به دنبال این هستیم که کشاورزی ما استمرار پیدا کند و کشاورزان ما بتوانند سود و صرفه اقتصادی لازم را داشته باشند، حتماً نیازمند این هستیم که از علم و تکنولوژی استفاده کنند. 
رحیمی با تقدیر از برگزارکنندگان هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی و تخصصی کشاورزی گفت: قطعاً رسالت نمایشگاه معرفی دستاوردهای جدید به تولیدکنندگان و همچنین مصرف کنندگان بخش کشاورزی است و امیدواریم این نمایشگاه در توسعه بخش کشاورزی استان مؤثر باشد و در آینده با برگزاری نمایشگاه‌های دستاوردهای کشاورزی بتوانیم محصولات کشاورزی را هم عرضه کنیم تا توانمندی‌های استان را به جاهای مختلف در کشور و خارج از کشور معرفی کنیم. استاندار فارس در خصوص کمک دولت و استانداری به بخش کشاورزی نیز گفت: دولت برابر قانون بودجه به منظور توسعه آبیاری‌های نوین و تحت فشار در زمینه کاشت محصولات کم آب بر و گونه‌های مقاوم با خشک‌سالی و اقلیم استان و همچنین در زمینه خرید کمباین، تراکتور و ادوات و ماشین آلات کشاورزی تسهیلاتی را از طریق بانک کشاورزی و هم مجموعه دیگر بانک‌ها با شرایطی که در قانون است، در خدمت کشاورزان قرار می‌دهد تا کشاورزان بتوانند از این دستاوردهای جدید استفاده مطلوب تری داشته باشند. 
پیش از سخنان استاندار فارس، مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی استان فارس در خصوص وضعیت برگزاری این نمایشگاه توضیحاتی ارائه داد. مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی فارس گفت: نمایشگاه کشاورزی استان فارس به عنوان یکی از نمایشگاه‌های برتر حوزه صنایع کشاورزی کشور، امسال در مساحتی بالغ بر 13هزار مترمربع در پنج سالن حافظ، بهار، سرو، نرگس و ملاصدرا و فضای باز نمایشگاهی و با حضور بیش از 120 شرکت فعال این حوزه از سراسر نقاط کشور برگزار می‌گردد. سید محمود موسوی با بیان اینکه هفدهمین نمایشگاه تخصصی کشاورزی شیراز در سطح ملی جایگاه ویژه ای دارد، گفت: این رویداد برگ زرینی است تا تکنولوژی و صنعت ماشین آلات حوزه کشاورزی توسط تولیدکنندگان و متخصصان افتخارآفرین داخلی در رقابت با تحریم‌های ناجوانمردانه به عرصه نمایش گذاشته شود.  موسوی گفت: استان فارس در حوزه کشاورزی، زراعت، نباتات و گیاهان یکی از استان‌های پیشتاز کشور است. موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی استان فارس و همچنین فراوانی محصولات و فعالیت‌های کشاورزی در این استان، توانمندی‌های گسترده و امکانات بالقوه و بالفعلی را  ایجاد کرده است که با توجه بیشتر مسئولان، تولیدکنندگان و فعالان این بخش می‌توان با استفاده از این توانمندی‌ها گردش بهتر چرخه اقتصادی استان و جهش تولیدات داخلی را رقم زد.
وی افزود: زمینه فعالیت مشارکت کنندگان تولید و عرضه انواع ماشین آلات حوزه کشاورزی، نهاده‌ها، کود، سم، بذر، تجهیزات و سیستم‌های آبیاری و تجهیزات گلخانه‌ای می‌باشد که از سراسر نقاط کشور از جمله استان‌های فارس، تهران، اصفهان، قزوین، یزد، خراسان رضوی، مرکزی، خوزستان، قم، اردبیل، لرستان، سمنان، کردستان، همدان، مازندران، آذربایجان شرقی، چهارمحال و بختیاری، البرز، کرمان و زنجان در این نمایشگاه 
حضور دارند.  

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی