[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۹
  • دوره جدید

احتمال تمدید مهلت بررسی صلاحیت‌ها ، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی شورای نگهبان گفت: تمدید مهلت بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان بستگی به جلسه آتی دارد.
به گزارش ایسنا، عباسعلی کدخدایی گفت: نمی‌توانم درباره تمدید دوره ۵روزه بررسی صلاحیت‌ها الان اعلام نظر کنم؛ اگر در جلسه آتی شورای نگهبان به جمع بندی رسیدیم، نتایج اعلام خواهد شد اما اگر به جمع بندی نرسیم، دوره ۵روزه تمدید خواهد شد.
کدخدایی گفت: لازم بود برخی مطالب کارشناسی بیشتری شود و در جلسه قبل ما به برخی موضوعات که در دستور کارمان بود رسیدگی کردیم و ان‌شاءالله دوباره جلسه عمومی شورای نگهبان برگزار خواهد شد و اگر لازم باشد جلسات دیگری هم خواهیم داشت تا رسیدگی‌ها انجام شده و تا موعد قانونی، نتایج را اعلام کنیم.
وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه ایا احراز صلاحیت یا عدم احراز فرد یا افرادی مشخص شده است یا خیر، گفت: خیر. هنوز ما به نظر نهایی در شورای نگهبان نرسیدیم؛ زیرا مطالب مختلفی نسبت به افراد است و باید یکایک با دقت بررسی شود و نظرات کارشناسی و مراجع رسمی را ببینیم و درباره افراد بحث‌های مختلفی شده است ولی هنوز به جمع بندی نهایی نرسیده ایم.
سخنگوی شورای نگهبان درباره اینکه برخی رسانه‌ها درمورد احزار صلاحیت یا تأیید نشدن صلاحیت برخی افراد رایزنی کردند، گفت: بله من عکس العمل نشان دادم و مطالب را تکذیب کردیم و از همه دوستان و علاقه‌مندان درخواست می‌کنیم از انتشار شایعات بپرهیزند و قطعاً اگر مطلبی باشد و به جمع بندی برسیم حتماً از طریق رسانه‌های مختلف اعلام می‌کنیم. با توجه به اینکه امروز آخرین ۵ روز اول بررسی صلاحیت‌هاست، وی در پاسخ به اینکه آیا در ۵ روز اول بررسی صلاحیت تمام می‌شود، گفت: نمی‌توانم قطعی چیزی را مطرح کنم و اگر در جلسه آتی بتوانیم به جمع بندی برسیم شاید بتوانیم در فرصت ۵روزه و اگر نشد ۵ روز دیگر استمهال کنیم.
وی با اشاره به «افزایش هجمه‌های واردشده به شورای نگهبان در زمان بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری» اظهار داشت: نمی‌دانم علت این هجمه‌ها چیست و باید از افرادی که این شایعات را مطرح می‌کنند در این باره سؤال کرد.
وی افزود: معتقدم انتشار شایعات می‌تواند حیثیت افراد را خدشه‌دار کند و به هر حال در افکار عمومی، خوب جلوه نکند.
کدخدایی ادامه داد: خواهش می‌کنم اگر کسی سؤالی دارد از مراجع رسمی سؤال کند. در موضوع بررسی صلاحیت‌ها هنوز به طور قطعی هیچ نظر نهایی از سوی شورای نگهبان اعلام نشده و همچنان در حال بررسی هستیم. سخنگوی شورای نگهبان گفت: اصولاً در بحث ریاست جمهوری احراز صلاحیت و شرایط افراد را داریم و کسانی که صلاحیت آن‌ها احراز نمی‌شود به مفهوم آن نیست که برای پست‌های دیگر صلاحیت نداشته باشند. وی اضافه کرد: اینجا فقط بحث بررسی و احراز صلاحیت برای سمت ریاست جمهوری است و افراد محترمی که ثبت نام کردند باید حرمت آنها 
حفظ شود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی