[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۷۱
  • دوره جدید

حلقه مرگ بر گردن جوانان ، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز اعلام کرد: 
حلقه مرگ بر گردن جوانان 
دکتر همتی: سن جان‌باختگان ویروس کرونا در فارس کاهش یافت 

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در سیصد و بیست و پنجمین نشست ستاد دانشگاهی مدیریت کووید 19، از کاهش سن جان باختگان کرونا در استان خبر داد. 
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» با اشاره به اینکه آمار مراجعه به مراکز 16ساعته فارس در روزهای گذشته روند کاهشی داشته است، گفت: با وجود این موضوع، درخواست ارجاع بیماران به بیمارستان‌ها برای انجام سی تی اسکن ریه، افزایش یافته است. او با بیان اینکه درصد ورودی بیماران به بیمارستان‌ها نیز در چند روز گذشته به طور نسبی ثابت بوده و روند کاهشی را شاهد بوده ایم، اضافه کرد: بر اساس آمارها و بررسی شرایط جان باختگان ناشی از ویروس کرونا، به نظر می‌رسد میانگین سنی افراد جان باخته بر اثر بیماری کووید 19 کاهش یافته و جان باختگان چند هفته گذشته، در گروه‌های سنی پایین تر قرار دارند. 
معاون بهداشت دانشگاه همچنین با اشاره به سفر رئیس و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه به تهران و دیدار با مقامات ارشد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و برگزاری نشست‌های مختلف، از ارائه گزارش اقدامات دانشگاه در زمینه مقابله با کرونا و اجرای طرح واکسیناسیون کرونا در فارس به معاونان و مدیران ارشد این وزارت و پیگیری مسائل مختلف مرتبط با دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، خبر داد. دکتر همتی در ادامه، از ورود محموله جدید واکسن به کشور و اختصاص سهمیه واکسن به استان فارس و آغاز مجدد واکسیناسیون کرونا از دیروز در استان خبر داد. بررسی فرایند احراز هویت مراجعان برای واکسیناسیون کرونا، دستورالعمل ارجاع بیماران بر اساس عوارض واکسیناسیون به بیمارستان‌ها، ارائه گزارش تحلیلی روزانه تست‌های انجام شده و موارد مثبت در استان، پیگیری و تلاش برای افزایش مراکز و سالن‌های واکسیناسیون با مشارکت نهادها و سازمان‌ها برای ارائه بهتر خدمات به مردم استان و بررسی دستورالعمل تزریق واکسن به بیماران دریافت کننده داروهای تضعیف کننده سیستم ایمنی و بیماران دارای بیماری‌های زمینه ای، از دیگر موضوعاتی بود که در نشست دیروز ستاد مدیریت کرونا با حضور معاونان و مدیران ارشد دانشگاه، بررسی و در خصوص این موارد تصمیم گیری شد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی