[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۵
  • دوره جدید

بختگان را مانند ارومیه زنده کنید ، روزنامه شیراز نوین

نمایند بختگان در مجلس شورای اسلامی گفت: باید نگاه عادلانه‌ای همانند توجه به احیای ارومیه درمورد زنده کردن تالاب بختگان در میان باشد. به گزارش شیرازنوین به نقل از خانه ملت، فرهاد طهماسبی با انتقاد از شرایط ناخوشایند دریاچه بختگان گفت: امسال با کاهش بارندگی در کشور مواجه بودیم بحران و تنش بی آبی تهدیدی برای کل تالاب‌های کشور است و موضوع خشکی دریاچه‌ها و تالاب‌ها تنها مختص به دریاچه بختگان نبوده، اما آنچه امروزه دریاچه بختگان را در سرتیتر خبرها قرار داده، پرندگان مهاجر این تالاب از جمله جوجه فلامینگوهاست.
نماینده مردم نی ریز، استهبان و بختگان در مجلس شورای اسلامی افزود: مکاتباتی در خصوص خشکی تالاب بختگان با مدیرعامل منابع آبی استانی فارس داشتیم و همچنین طی نامه‌ای از وزارت نیرو درخواست کردیم برای حل مشکل تالاب‌ها به ویژه دریاچه بختگان در فراکسیون محیط زیست مجلس حضور پیدا کرده تا راهکار مناسبی برای حل این معضل مطرح کنند.
وی ادامه داد: در خشکی دریاچه بختگان نمی‌توان تنها محیط زیست را زیر سؤال برود؛ حفظ و نگهداری محیط زیست به ویژه دریاچه‌ها و تالاب‌ها نیازمند همکاری تمام سازمان‌ها و نهادهاست. باید از قبل برنامه بلندمدت و کوتاه مدتی درمورد حفظ و نگهداری تالاب‌ها به ویژه تالاب بختگان صورت می‌گرفت تا تهدیدی برای جان 
فلامینگوها نباشد.
نماینده مردم در مجلس یازدهم تأکید کرد: امیدوارم میزان بسیاری آب دریاچه بختگان تأمین شود تا شاهد مرگ فلامینگوها و حتی نابودی آبزیان دیگر نباشیم؛ به اعتقاد بنده، دولت باید در حوزه احیای دریاچه بختگان همان تلاش و کوشش احیای دریاچه ارومیه را 
داشته باشد.
طهماسبی با انتقاد از عملکرد دولت در حفظ و نگهداری محیط زیست گفت: رئیس جمهور در حال حاضر به فکر معیشت مردم نیست؛ آیا در این شرایط به فکر مرگ فلامینگو و خشکی تالاب‌ها خواهد بود؟! اگر قرار به اجرای عدالت در مورد خشکی تالاب بختگان است باید نگاه عادلانه‌ای همانند توجه به احیای ارومیه در خصوص زنده کردن تالاب بختگان در میان باشد. در حال حاضر به دلیل شرایط ناخوشایند بارندگی این تالاب با مشکل کمبود آب روبه‌روست. 
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: آب پشت سدها به دلیل کمبود بارندگی کاهش یافته است؛ تا جایی که برای تأمین آب شرب استان فارس با مشکل مواجه خواهیم شد. با این اوصاف نمی‌توانیم به وزارت نیرو هم فشار بیاوریم. برای برون رفت از چنین بحرانی فراکسیون محیط زیست آماده پذیرش هر نوع پیشنهاد از طرف دوستداران محیط زیست است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی