[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۵
  • دوره جدید

ساده‌ترین روش تمیز کردن لباسشویی و رفع بوی آن، روزنامه شیراز نوین

بیش از حد شوینده استفاده نکنید
اگر درون جایی که مواد شوینده می‌ریزید، بیش از حد ماده شوینده ریختید و در این بخش از ماشین لباسشویی لکه‌هایی ایجاد شد با یک دستمال مرطوب آن را پاک کنید تا به مرور زمان با کار کردن ماشین لباسشویی بوی بدی ایجاد نشود.
در استفاده از نرم کننده‌ها خسیس باشید
از نرم کننده‌های مایع کمتر استفاده کنید یا به طور کل اصلاً استفاده نکنید. به جای آن می‌توانید از سرکه سفید به عنوان نرم کننده لباس استفاده کنید تا بقایای حاصل از ماده شوینده و پودر لباسشویی راحت‌تر از بین برود و لباس‌تان هم نرم شود.
به تهویه لباسشویی اهمیت دهید
یک فن یا تهویه هوا در اطراف ماشین لباسشویی قرار دهید تا جریان هوا بهبود پیدا کند و بوی بد از بین برود و رطوبت اضافی کاسته شود، زیرا فضای تنگ اطراف ماشین لباسشویی، رطوبت و گرما را به شدت افزایش خواهد داد. شما می‌توانید مرتب درِ لباسشویی را باز گذاشته و این‌گونه تهویه را انجام دهید.
داخل محفظه لباسشویی را مرتب تمیز کنید
محفظه مرطوب بوی بدی خواهد داشت. با استفاده از مایع سفید کننده و آب داغ می‌توانید ماشین لباسشویی را پاک‌سازی کنید. برای پاک‌سازی ماشین‌های لباسشویی جدید داخل محل مخصوص مایع شست‌وشو یک فنجان مایع سفید کننده ریخته و لباسشویی را بدون لباس و با آب گرم روشن کنید تا چند دقیقه در این حالت کار کند. چرخش آب داغ و مایع سفید کننده در مخزن داخلی ماشین لباسشویی به صورت فوق‌العاده‌ای موجب پاک‌سازی ماشین می‌شود.
خشک کردن واشر مهم است
بعد از شست‌وشو و تخلیه لباس‌ها از ماشین لباسشویی با یک دستمال نخی کاملاً خشک و تمیز واشر چرمی‌ را خشک کنید. بعد از هر بار شست‌وشو، برای رفع نم و خیسی باقی مانده در فضای داخل ماشین لباسشویی و واشر چرمی ‌بهتر است برای چند ساعت در ماشین لباسشویی را نیمه باز نگهدارید تا جریان هوای بیشتری اتفاق بیفتد و با چرخش هوای محیط در آن رطوبت رفع شود.
از جوش شیرین استفاده کنید
پیشنهاد ما این است که یک چهارم فنجان جوش شیرین را با همان مقدار آب ‌ترکیب کنید، سپس این محلول را داخل محفظه مربوط به پودر لباسشویی بریزید.
پودر لباسشویی یا ماده شوینده قدیمی‌تان را تعویض کنید
همه چیز را رعایت کرده‌اید اما هنوز بوی ماشین لباسشویی شما رفع نشده، پس بهتر است شوینده‌تان را تغییر دهید. اگر پودر لباسشویی و ماده شوینده را عوض کنید، همه چیز بهبود پیدا می‌کند. از طرفی اگر در استفاده از آن‌ها زیاده روی می‌کنید، حتماً مقدار آن را بکاهید تا دیگر با این مشکل مواجه نشوید.
درام لباسشویی را خشک نگه دارید
همان‌طور که گفتیم رطوبت و گرما در این ناحیه بوی بد را افزایش می‌دهد. پس اگر احساس می‌کنید که داخل آن خیس است، حتماً با یک دستمال داخل آن را خشک کنید و در آن را هم باز بگذارید تا هوای بیشتری جریان پیدا کرده و زودتر خشک گردد.
نکات مهم پایانی
برای تعداد دفعات شست‌وشو با ماشین لباسشویی، برنامه‌ریزی داشته باشید و آن را طبق برنامه منظم پیش ببرید. حداقل یک‌بار در ماه ماشین لباسشویی را کاملاً تمیز کنید. اگر دقت کرده باشید، داخل محفظه ماشین لباسشویی یک روکش پلاستیکی وجود دارد که مانع از نشت آب به بیرون می‌شود. هرگونه آلودگی، کف و رطوبت در این لایه پلاستیکی باعث ایجاد بوی بد خواهد شد، پس به تمیز کردن این ناحیه بیشتر دقت کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی