[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۴
  • دوره جدید

کیک شیره خرما خانگی، روزنامه شیراز نوین

 مواد لازم برای 10 نفر
آرد:۲ و نیم پیمانه 
بکینگ پودر:۱ قاشق غذاخوری 
تخم‌مرغ:۴ عدد 
وانیل شکری:۱ قاشق چای‌خوری 
شکر: سه‌چهارم پیمانه 
شیره خرما: یک‌دوم پیمانه 
آب جوش: یک‌دوم پیمانه 
روغن مایع: سه‌چهارم پیمانه

 طرز تهیه
  مرحله اول:
ابتدا برای درست کردن خمیر این کیک می‌رویم سراغ آرد. 
یک کاسه برمی‌داریم و آردی که داریم را داخل آن می‌ریزیم و بعد بکینگ پودر را هم به آن اضافه کرده و با هم خوب مخلوط می‌کنیم. سپس یک کاسه دیگر برداشته و مخلوط آردی را سه بار داخل آن الک می‌کنیم. 
حتماً باید مخلوط آردی را سه بار الک کنید، چون علاوه بر اینکه ناخالصی‌هایش گرفته می‌شود، باعث می‌شود ذرات هوا بین ذرات آرد برود و باعث پف کردن خوب خمیر می‌شود. به جز این مسائل با این کار خمیر لطیف‌تری به دست می‌آوریم که برای این کیک ما به آن احتیاج داریم. 
حالا بعد از اینکه مخلوط آردی را سه بار الک کردیم، کنار می‌گذاریم و سراغ بقیه کارها می‌رویم.
اکنون کاسه دیگری برداشته و تخم‌مرغ‌ها را داخل آن می‌شکنیم ولی به طوری که زرده و سفیده‌اش با هم مخلوط نشود. سپس با دست یا ملاقه زرده‌ها را از سفیده‌ها جدا کرده و در یک ظرف دیگر می‌ریزیم. حالا سفیده‌های تخم‌مرغ را شروع می‌کنیم با همزن و البته با دور تندش به زدن تا خوب زده شود و پف کند. وقتی سفیده  پف کرد، نصفی از شکری که داشتیم را هم به آن اضافه می‌کنیم و مجدد شروع می‌کنیم به زدن مواد با هم. آن‌قدر مواد را می‌زنیم تا وقتی که مخلوط‌مان سفت شود 
  مرحله دوم:
اکنون در این مرحله بعد از اینکه مخلوط سفیده و شکر به آن شکلی که می‌خواستیم درآمد کنار می‌گذاریم و می‌رویم سراغ بقیه کارها.  کاسه‌ای که زرده‌های تخم‌مرغ را جدا کرده و داخل آن ریخته بودیم  می‌آوریم و بعد وانیل را به آن اضافه می‌کنیم و در آخر هم مابقی شکری که مانده بود را می‌ریزیم داخل کاسه و بعد شروع می‌کنیم به مخلوط کردن مواد. آن‌قدر مواد را می‌زنیم تا کرم رنگ شود. وقتی به این حالت رسید مخلوط را کنار می‌گذاریم. سپس ظرف دیگری برمی‌داریم و شیره خرما را می‌ریزیم داخل آن و بعد آب جوشی که داشتیم را اضافه کرده و با همزن با همان دور تند شروع می‌کنیم به مخلوط کردن. سپس بعد از اینکه مخلوط کردیم، روغن مایعی که داریم را هم به مخلوط شیره خرما و آب جوش اضافه کرده و  مجدد مواد را با هم می‌زنیم.
حالا بعد از اینکه روغن مایع را هم به موادمان اضافه کردیم، مخلوط را به مخلوط زرده تخم‌مرغ اضافه می‌کنیم و مجدد با هم می‌زنیم تا همه مواد به خورد هم بروند و مخلوطی یکدست داشته باشیم. حالا بعد از اینکه موادمان خوب مخلوط شد شروع می‌کنیم کم کم به اضافه کردن مخلوط آردی که از قبل الک کرده بودیم. بعد از هر بار اضافه کردن مخلوط آردی مواد را خوب هم می‌زنیم که آرد به خورد بقیه مخلوط برود و دیگر اثری از آن نباشد. بعد از اینکه همه آرد را اضافه کردیم در آخر خوب مواد را می‌زنیم که خمیری یکدست داشته باشیم. بعد از این‌ها نوبت اضافه کردن مخلوط سفیده هست.
  مرحله سوم:
حالا در این مرحله قبل از هر کاری اول می‌رویم سراغ فر، فر را روشن کرده و روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد می‌گذاریم تا گرم شود و برای پخت کیک آماده باشد. سپس قالبی که می‌خواهیم کیک را داخل آن بریزیم می‌آوریم و کمی‌کف قالب را آرد می‌پاشیم تا موقع در آوردن به قالب نچسبد و بعد کنار می‌گذاریم. حالا سراغ بقیه کارها می‌رویم. مخلوط خمیری را بعد از اضافه کردن آرد که خوب زدیم، مخلوط سفیده تخم مرغم را شروع می‌کنیم کم کم به اضافه کردن و بعد از هر بار اضافه کردن با لیسک به صورت دورانی و از یک طرف هم می‌زنیم تا خوب به خورد مواد برود و در سطح خمیرمان پخش شود.
بعد از اینکه همه سفیده‌ها را  اضافه کردیم و خوب هم زدیم یه خمیر کامل یکدست باید به دست بیاوریم. سپس خمیر را داخل قالبی که آماده کرده بودیم می‌ریزیم و می‌گذاریم در فر با همان درجه به مدت ۴۵ تا ۶۰ دقیقه بماند. سر ۴۵ دقیقه با خلال دندان تست کنید ببینید پخته یا نه. اگر نپخته بود بگذارید بماند. در غیر این‌صورت کیک را بعد از کمی ‌سرد شدن از قالب در می‌آوریم و در ظرف گذاشته و همراه با چای سرو می‌کنیم. نوش جان.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی