[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

انواع دمنوش‌های‌ گیاهی برای سلامتی و افزایش انرژی، روزنامه شیراز نوین

شفقنا/دمنوش‌های‌ گیاهی مملو از آنتی‌اکسیدان‌ها و سایر مواد سالم، انرژی را افزایش می‌دهند، به مبارزه با رادیکال‌های‌ آزاد کمک می‌کنند و باعث ‌ایجاد آرامش می‌شوند. در ‌این مطلب با چند دمنوش گیاهی برای رسیدن به سلامتی و شادی آشنا می‌شوید.
چای بنفشه شیرین
برای فشارهای عصبی، خستگی جسمی ‌و روحی و تحریک پذیری عالی است. بنفشه شیرین برای شکایت دستگاه گوارش نیز استفاده می‌شود و یک ضد التهاب مفید است.
چای گل گلی
مزایای سلامتی شامل توانایی کاهش اضطراب  درمان اختلالات خواب و جلوگیری از افسردگی است.
چای آویشن
آویشن مملو از آنتی‌اکسیدان‌های‌ فراوان، ممکن است به کنترل التهاب و کاهش فشار خون کمک کند. همچنین دارای خواص ضد باکتریایی قوی است.
چای بابونه
به کاهش استرس و اضطراب کمک می‌کند و باعث آرامش سیستم عصبی پاراسمپاتیک می‌شود. همچنین می‌تواند برای درمان اختلالات گوارشی استفاده شود.
چای رویبوس
فشار خون و گردش خون را بهبود می‌بخشد. همچنین شناخته شده است که موها را قوی و سلامت پوست را حفظ می‌کند. Rooibos همچنین می‌تواند باعث کاهش وزن شود.
چای گزنه
بسیار مفید در مبارزه با عفونت، سایر خواص چای گزنه شامل کاهش قند خون، فشار خون و کلسترول بد است.
چای جوانه گل رز
برای پوست مفید است و سیستم‌ ایمنی بدن را تقویت می‌کند.
چای زنجبیلی
زنجبیل تند به شل شدن روده‌ها در صورت سندرم روده تحریک پذیر کمک می‌کند.‌ این می‌تواند از تهوع و استفراغ مرتبط با بیماری جلوگیری کند و همچنین در جلوگیری از سوزش سر دل مؤثر است.
چای یاسمن
چای یاسمن را برای کاهش وزن، تقویت قلب سالم و بهبود سیستم ‌ایمنی بدن بنوشید.
چای مریم گلی
مریم گلی برای مشکلات گوارشی از جمله کاهش اشتها، درد معده و اسهال استفاده می‌شود. همچنین می‌تواند به عنوان یک ضد التهاب عمل کند.
چای اکالیپتوس
اکالیپتوس علاوه بر‌اینکه متحد بزرگی در مبارزه با عفونت‌های‌ تنفسی است ، سفتی و تورم را تسکین می‌دهد و یک تقویت کننده انرژی عالی است.
چای قاصدک
چای قاصدک می‌تواند به محافظت در برابر کم خونی، بهبود هضم و تقویت استخوان‌های‌ قوی کمک کند. همچنین ممکن است به کاهش وزن کمک کند.
چای لیمو و زنجبیل
با کاهش تحریک، تورم و التهاب، درد را تسکین می‌دهد. ترکیب لیمو و زنجبیل نیز می‌تواند به هضم غذا کمک کند.
چای رزماری
چای رزماری در کاهش علائم سرماخوردگی، سردرد، بهبود حافظه و تقویت سیستم ‌ایمنی و گردش خون مفید است.
چای نعنا فلفلی
نعنا فلفلی تهوع را تسکین می‌دهد و اغلب در برابر استفراغ مؤثر است.
چای برگ زیتون
برگ زیتون برای سلامت قلب و عروق و عملکرد مغز مفید است. حمایت از کاهش وزن و توانایی کاهش فشار خون از دیگر مزایای این چای است.
چای زالزالک
یک فنجان چای زالزالک انرژی شما را افزایش می‌دهد. مزایای دیگر آن شامل کمک به درمان بیماری‌های‌ پوستی و تنظیم فشار خون است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی