[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۷۱
  • دوره جدید

نماینده مردم فسا در مجلس: خودروسازی دچار سوءمدیریت است ، روزنامه شیراز نوین

فیروزی: قیمت تمام‌شده تولید خودرو با حذف هزینه‌های سربار کاهش می‌یابد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است باید هزینه‌های سربار و مازاد خودروسازان مانند نیروی انسانی، تبلیغات و هدررفت مواد اولیه مشخص شود؛ زیرا با مشخص شدن این هزینه‌ها می‌توان برای حذف آنها برنامه ریزی کرد و قیمت تمام شده تولید خودرو را کاهش داد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از خانه ملت، حجت اله فیروزی درباره بدهی‌های جاری خودروسازان، گفت: هرچند زیان خودروسازان ناشی از چند مؤلفه است، اما نمی‌توان نقش سوءمدیریت‌ها و مشکلات مدیریتی را در وضعیت کنونی و ایجاد بدهی‌های بسیار نادیده گرفت.
نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس ادعای خودروسازی‌ها، هزینه تمام شده تولید محصولات، بیش از قیمت فروش است و مابه التفاوت قیمت فروش و هزینه تمام شده در صورت‌های مالی به عنوان زیان ثبت می‌شود. حال باید دید که قیمت تمام شده تولیدات خودروسازان چرا گران است و آیا همه این هزینه‌ها واقعی است یا سربار؟
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: باید هزینه‌های سربار و مازاد خودروسازان مانند نیروی انسانی، تبلیغات، هدررفت مواد اولیه و... مشخص شود؛ زیرا با مشخص شدن این هزینه‌ها می‌توان برای حذف آنها برنامه ریزی کرد و قیمت تمام شده تولید خودرو را کاهش داد.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: خودروسازان از نظر قانونی ورشکسته هستند؛ زیرا بدهی آنها از دارایی‌شان بیشتر است. البته در صورتی که تجدید ارزیابی صورت گیرد ممکن است زیان آنها پوشش داده شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی