[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۸
  • دوره جدید

طلبه‌های جهادی در بیمارستان نمازی، روزنامه شیراز نوین

سرپرست بیمارستان نمازی با بیان اینکه امروزه بیشترین بیماران کرونایی استان در این بیمارستان بستری هستند، گفت: برای رفع کمبود تخت‌های کرونایی در حال حاضر تعداد تخت‌های این بیمارستان به 1200 تخت افزایش‌یافته و این به این معنی است کارکنان این بیمارستان در کنار دیگر همکاران کادر درمان استان در خط مقدم جبهه سلامت جان‌فشانی می‌کنند.
به گزارش روابط عمومی دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان فارس، مسئولان دفاتر نمایندگی این نهاد در دانشگاه‌های فارس با حضور در بیمارستان نمازی شیراز جهت لبیک به سخنان مقام رهبری و رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌های کشور به منظور همکاری دفاتر نهاد با کادر درمان، دکتر محمدصادق مسعودی حضور نیروهای طلبه جهادی در کنار کادر درمان را ستودنی اعلام کرد و اظهار داشت: این برای سومین مرتبه است که گروه‌های جهادی طلبه در کنار کادر درمان به بیماران کرونایی خدمات‌رسانی می‌کنند.
این جراح مغز اعصاب با اشاره به اینکه امروزه کادر درمان بیمارستان نمازی شیراز به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین مراکز درمانی کشور بدون هیچ کم‌کاری در تمامی رشته‌های تخصصی به‌تمامی بیماران کشور خدمات فوق تخصصی ارائه می‌دهند، گفت: به دلیل نیاز و شرایط بحرانی استان برای ارائه خدمات به 450 بیمار کرونایی تخت اضافه کرده‌ایم که تعداد تخت‌های بستری این بیمارستان به 1200 تخت افزایش‌یافته است.
این مقام مسئول سن بستری مبتلایان کرونایی در این بیمارستان را درگروه سنی نوزادان و بیمار 98ساله اعلام کرد و افزود: امیدواریم با واکسیناسیون سریع و به‌موقع جامعه هدف بتوانیم پیک پنجم را به‌عنوان آخرین پیک کرونایی یاد کنیم که این مهم نیازمند همراهی و همکاری شهروندان است که بدانند با رعایت فاصله اجتماعی می‌توانند بر آمار مبتلایان غلبه کنند.
وی ادامه داد: در شرایط فعلی 300 بیمار کرونایی بستری هستندو 120 نفر دیگر نیز روزانه با مراجعه به بخش کرونا با توجه به شرایط نوع بیماری آنان دارو دریافت می‌کنند و در خانه قرنطینه هستند.
مسعودی حضور گروه‌های جهادی طلبه را در کنار کادر درمان در استان به‌عنوان یک رویداد مهم فرهنگی پزشکی یاد کرد و گفت: شاهد هستیم گروه‌های جهادی «طلبه نصیر» در بخش‌های کرونایی فعالیت می‌کنند که حضورشان برای بیماران کادر درمان مایه 
دلگرمی است.
رئیس بیمارستان نمازی بابیان اینکه قبل از حضور گروه‌های جهادی طلبه کارکنان بیمارستان گلایه داشتند خدمات‌رسانی به بیماران کرونایی وظیفه تک تک اقشار جامعه است، ولی گروه‌های جهادی نصیر با نیت خود و تلاش شبانه‌روزی که داشتند نشان دادند هر کدام از اقشار جامعه در هر لباسی با توجه به شرایط بحرانی جامعه نسبت به یکدیگر وظیفه خدمات‌رسانی دارند.
معاون سیاسی و فرهنگی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان فارس با اشاره به تأکید رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌های کشور مبنی بر اینکه ظرفیت‌های نهاد رهبری دانشگاه‌ها در اختیار مراکز درمانی قرار گیرد، گفت: مجموعه نهاد رهبری در دانشگاه‌های استان مانند گذشته آماده هرگونه خدمات‌رسانی به کادر درمان است که این موضوع در دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌های فارس به‌عنوان یک اولویت قرارگرفته است.
حجت‌الاسلام مرتضی کوهی با تأکید بر اینکه کادر درمانی استان فارس در مقابل شیوع بیماری کرونا حماسه آفریدند گفت: این تلاش‌های ایثارگرانه از ذهن مردم فراموش نخواهد شد و در حافظه تاریخی آنان ثبت خواهد شد. به عقیده این مقام مسئول این روزهای سخت گذرا خواهد بود و آنچه برای همیشه باقی می‌ماند، فداکاری ارزشمند مدافعان سلامت در مواجه با این ویروس منحوس است.
در ادامه معاون نهاد نمایندگی دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با یادآوری اینکه گروه «گروه جهادی نصیر» داوطلبانه مانند گذشته در هر بخش کرونایی به بیماران خدمات‌رسانی می‌کنند، اظهار داشت: امروزه تعداد زیادی از روحانیون برای خدمات‌رسانی در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های شیراز نام‌نویسی کرده‌اند تا در صورت نیاز بتوانند در هر زمینه ای فعالیت کنند.
به عقیده حجت‌الاسلام محمد مهدوی اعتقاد گروه جهادی این است که در هر شرایط بحرانی چنانچه بتوانیم به هم نوعانمان کمک کنیم، به وظیفه انسانی خود عمل کرده‌ایم.
وی یادآور شد: برای اجرای طرح همیاران فراخوانی منتشر شد و اگرچه قشر خاصی مخاطب این فراخوان نبود، اما حلقه اولیه این طرح را طلاب تشکیل دادند و به‌تدریج مردم عادی و فرهنگیان اعلام همکاری کردند. وی اضافه کرد: هم‌اکنون اعضای داوطلبان گروه جهادی مؤسسه فرهنگی تبلیغی نصیر در قالب گروه‌های خدماتی همیاری و حمایتی در پیک پنجم کرونا با حضور در بیمارستان در ارائه خدمت به بیماران کرونایی با کادر درمان همکاری می‌کنند.
عضو هیئت ‌علمی گروه معارف دانشگاه علوم پزشکی شیراز تأکید کرد: امروزه نیاز است تمامی افراد جامعه برای کادر درمان تعظیم کنند؛ زیرا امروزه جامعه مدیون تلاش‌های کادر درمان است.
حجت‌الاسلام غلامی با بیان اینکه تاریخ عظمت و جان فشانی کادر درمان را ثبت خواهد کرد، گفت: کادر درمان در عمل ثابت کردند راه رزمندگان دفاع مقدس را ادامه داده‌اند همچنان صحنه‌های عشق ایثار در بین ایرانیان زبانزد خواهد بود.
در پایان مسئولان دفاتر نهاد با تقدیم هدایا از پرسنل بخش‌های کرونایی بیمارستان نمازی تقدیر کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی