[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۵
  • دوره جدید

بیماران بستری به‌طور متوسط تا ۴۰ درصد دچار درگیری ریه هستند، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: وضعیت بیمارستان پیمانیه جهرم از هر لحاظ متفاوت‌تر از روزهای پیش است. اکثر بیماران بستری به‌طور متوسط تا ۴۰ درصد دچار درگیری ریه هستند اما در این میان حال ۲۷ بیمار وخیم‌تر از بقیه است و در جدالی نابرابر با کرونا به سر می‌برند.
دکتر محمد رحمانیان در جلسه ستاد پیشگیری از کرونای دانشگاه علوم پزشکی جهرم افزود: در بیماستان پیمانیه جهرم در بی‌سابقه‌ترین شرایط کرونایی ۲۷ بیمار درگیری ریوی شدید دارند و جوان ترین آنها بیماری ۲۶ساله با درگیری ۹۰ درصدی است.
وی ابراز کرد: وضعیت بالینی بیماران به شدت متغیر است و شرایط را به هیچ عنوان نمی‌توان پیش‌بینی کرد؛ به طوری که ممکن است ظرف چند ساعت درگیری ریه از ۴۰ به ۸۰ یا ۹۰ درصد برسد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم با بیان اینکه از شهروندان صمیمانه می‌خواهیم کمک کنند این روزهای سیاه تمام شود، اظهار کرد: در بی‌سابقه‌ترین آمار، تعداد بیماران کرونایی جهرم دیروز به ۳۱۶ نفر رسید که همگی برای نجات از چنگال کرونا نیاز به دارو دارند.
وی با بیان اینکه بازه سنی مبتلایان بستری در پیمانیه، بین ۲۴ تا ۶۹ سال است، ادامه داد: ۶ بیمار ۲۶، ۳۴، ۳۷، ۵۶، ۶۲ و ۶۴ساله با درگیری ۹۰ درصد، ۴ بیمار ۳۸، ۴۷، ۵۰ و ۶۴ سال با درگیری ۸۰ درصد، ۱۲ بیمار در رده سنی ۴۰ تا ۶۰ سال با درگیری ۷۰ و ۶۰ درصد و ۱ بیمار ۵۶ ساله نیز با درگیری ۱۰۰ درصد، در حال دریافت درمان‌های موجود هستند.
به گفته وی ابتلا و بستری مادران باردار نیز از موارد نگران‌کننده دیگری است که در این موج با آن مواجهیم و حتی مادر بیمار با نوزاد ۲۵ روزه مبتلا به کرونا در این بیمارستان بستری است.
دکتر رحمانیان تصریح کرد: نکته قابل تامل و تأسف‌برانگیز آنکه افراد میانسال بستری در پیمانیه اقدامی برای دریافت واکسن نکرده‌اند و جوانان مبتلا هم با توجه به اینکه هنوز در گروه هدف واکسن قرار نگرفته‌اند شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت ننموده‌اند. بررسی‌ها نشان می‌دهد کسانی که هر دو دوز واکسن را دریافت کرده‌اند، کمتر دچار عوارض شدید کرونا می‌شوند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم بیان کرد: با نگرانی زیاد می‌گوییم که شرایط جهرم از لحاظ شیوع بیماری بدتر از ۱۰ روز پیش شده است و نگران افزایش آمار مبتلایان و بستری‌ها در روزهای آینده هستیم.
وی ادامه داد: افرادی که در گروه‌های هدف واکسیناسیون قرار دارند و تاکنون اقدامی برای دریافت واکسن نداشته‌اند، هرچه سریع‌تر برای واکسینه شدن به مراکز واکسیناسیون دانشگاه مراجعه کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: خواهشمندیم در تجمعات حضور پیدا نکنید. تا واکسیناسیون به صورت جمعی صورت نگیرد ملزم به رعایت شیوه‌نامه‌ها هستیم، در غیر این صورت جهرم شاهد روزهای بسیار بدی 
خواهد بود.
رحمانیان در خصوص تزریق واکسن در جهرم نیز گفت: شهروندان می‌توانند برای دریافت دوز دوم واکسن برکت مراجعه فرمایند.
وی ادامه داد: شهروندان گرامی برای دریافت دوز دوم واکسن برکت می‌توانند به مرکز واکسیناسیون شماره ۲ در مجتمع امیرالمؤمنین(ع) سپاه پاسداران واقع در فرهنگ شهر مراجعه فرمایند.
به گفته وی از شنبه ۳۰ مرداد ماه ۱۴۰۰ مرکز واکسیناسیون شماره ۱ (جایگاه نماز جمعه) نیز فعالیت خود را مجدداً آغاز خواهد کرد.
رحمانیان اظهار کرد: همچنین از روز یکشنبه ۳۱ مرداد ماه ۱۴۰۰، سومین مرکز تجمعی واکسیناسیون در جهرم در مجتمع آموزشی آیت الله شب‌زنده‌دار واقع در خیابان هجرت شمالی آماده خدمت‌رسانی است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم تصریح کرد: ساعات کاری این مرکز مانند دیگر مراکز واکسیناسیون در جهرم، صبح ۸ تا ۱۲ و عصر ۵ تا ۸ است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی