[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۵
  • دوره جدید

فارس تشنه نمی‌ماند ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از خانه ملت، علیرضا پاک فطرت با اشاره به بحران آب که معضل امروز تمام کشور به خصوص استان فارس است، گفت: جلساتی برگزار شده تا پروژه انتقال آب خلیج فارس به استان انجام شود که در مرحله نهایی قرار دارد و باعث می‌شود استان فارس طی 20 سال آینده مشکل آب نداشته باشد.
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه خط دوم آب رسانی سد درودزن نیز در حال پیگیری است، یادآور شد: آب این سد به مرز شهر رسیده و 14 کیلومتر مانده تا به شهر برسد. همچنین پیگیری‌هایی برای حل مشکل قطعی برق شیراز داشته ایم که قرار شد تسهیلاتی برای نیروگاه‌های نیمه تمام در نظر گرفته شود.
وی با اشاره به پیگیری‌ها در حوزه راه عنوان کرد: 480 کیلومتر از آزادراه شیراز- اصفهان به بهره برداری رسیده که مسیر این دو شهر را 150 کیلومتر کاهش می‌دهد و 2 ساعت در زمان صرفه جویی می‌کند و 20 درصد آن باقی مانده که انجام خواهد شد و امیدواریم در آینده نزدیک با اتصال به بوشهر، مسیری استراتژیک را برای منطقه ایجاد کند. پاک فطرت در ادامه با بیان اینکه شهر شیراز یک شهر پزشکی است، اظهار کرد: بیمارستان‌های خوبی در این شهر وجود داشته و پیش از شیوع کرونا، بیمارگردشگران زیادی از کشورهای عربی به فارس سفر می‌کردند. وی در ادامه با اشاره به اهمیت حوزه آموزش عنوان کرد: لازم است دبیرستان‌ها به سمت تخصصی شدن پیش بروند و هنرستان‌ها و فنی و حرفه ای‌ها تقویت شوند. همچنین تعداد مدارس در حاشیه شهر شیراز کم بود که با پیگیری‌های صورت گرفته قرار شد خیران در این زمینه فعال شوند. رئیس مجمع نمایندگان استان فارس در پایان نفت، گاز و پتروشیمی را مهم ترین صنایع استان فارس دانست که باعث اشتغال می‌شود و خاطرنشان کرد: 90 درصد نیروهای این صنایع بومی هستند و تلاش شده است از متخصصان و مدیران فارسی استفاده شده همچنین تلاش داریم در صورت وجود ظرفیت این صنایع را در استان تقویت کنیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی