[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

پای کرونا به بیمارستان‌های نظامی باز شد ، روزنامه شیراز نوین

فرمانده سپاه فجر استان فارس با اشاره به اینکه همزمان با آغاز پیک پنجم کرونا، سپاه با تمام ظرفیت خود در خدمت مردم و کادر درمان است، از حضور ۱۰هزار بسیجی در عرصه مقابله با کرونا در فارس خبر داد.
سردار یدالله بوعلی، با بیان اینکه همزمان با پیک پنجم بیماری کرونا سپاه و بسیج فارس با تمام امکانات و ظرفیت‌ها در کنار کادر بهداشت و درمان یاری رسان مردم هستند، گفت: بیمارستان مسلمین سپاه در شیراز با ۱۰۰ تخت عادی، ۱۸ تخت ویژه و ۴۰ تخت موقت به بیماران کرونا خدمات ارائه می‌کند.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، بوعلی ادامه داد: بیمارستان‌های پشتیبان نیز با همکاری سپاه فجر و به صورت مشترک با نیروهای مسلح استان فارس برپا شده اند که تاکنون به ۷۰۰ بیمار کرونا خدمات ارائه کرده و هم اکنون ۱۰۳ بیمار در این مراکز بستری هستند. فرمانده سپاه فجر با بیان اینکه برای کمک به کادر بهداشت و درمان استان فارس مراکز ارائه خدمات درمانی و بستری موقت در سراسر فارس راه اندازی شده اند، گفت: هم اکنون این مراکز در شهرستان‌های جهرم، لارستان، آباده و شیراز با ظرفیت ۲۰۰ تخت موقت برپا شده که می‌توانند روزانه به ۱۰۰۰ نفر خدمات پزشکی، دارویی و درمانی ارائه کنند. وی با تأکید بر آمادگی سپاه و بسیج فارس برای گسترش مراکز واکسیناسیون در سراسر استان، گفت: در قالب طرح شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، بیش از ۸هزار بسیجی در حوزه پیشگیری، بیماریابی و حمایت از بیماران در حال فعالیت هستند، ۳۹۰ نفر در قالب گروه‌های جهادی بسیج به عنوان همیار بیمار در بیمارستان‌ها فعالیت می‌کنند و در فرایند واکسیناسیون نیز ۷۳۷ نفر در حال ارائه خدمات مختلف در مراکز واکسیناسیون هستند.
سردار بوعلی با بیان اینکه در مجموع بیش از ۱۰‌هزار بسیجی در عرصه مقابله با کرونا در استان فارس به صورت فعال حضور دارند، گفت: در صورت نیاز تمام مراکز سپاه فارس برای برپایی مراکز واکسیناسیون در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار خواهد گرفت و همچنین آمادگی داریم نیاز دانشگاه علوم پزشکی به وسایل نقلیه و خودرو را برطرف کنیم. وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اعلام اینکه در قالب طرح نذر رهایی در نظر داریم ۸۱ زندانی جرائم غیرعمد را با کمک خیران نیک اندیش از زندان آزاد کنیم، گفت: رزمایش عاشوراییان بسیج فارس از ابتدای ماه محرم آغاز شده و طبق برنامه ریزی بیش از ۴۰هزار بسته معیشتی همزمان با دهه اول محرم به اقشار نیازمند استان فارس اهدا می‌شود.
فرمانده سپاه فجر با بیان اینکه در دهه ولایت نیز بیش از ۵۴هزار بسته معیشتی با مشارکت خیران نیک اندیش به اقشار نیازمند استان فارس اهدا شد، خاطرنشان کرد: با آزادی ۸۱ زندانی همزمان با دهه اول محرم، مجموع آمار زندانیان آزاد شده در مجموع مراحل طرح نذر رهایی در فارس به بیش از یک‌هزار نفر خواهد رسید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی