[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۷
  • دوره جدید

گرانی سیمان، کارگران ساختمانی را بیکار کرد، روزنامه شیراز نوین

نایب رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی با بیان اینکه قطعی برق و ماینرها ربطی به افزایش قیمت سیمان و دیگر مصالح ساختمانی ندارد، گفت که گرانی سیمان بسیاری از کارگران ساختمانی را بیکار و پروژه‌ها را متوقف کرد.
هادی ساداتی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: متأسفانه افزایش قیمت سیمان مدتی در روند فعالیت کارگران‌ساختمانی اختلال ایجاد کرد و باعث توقف پروژه‌ها شد؛ در حال حاضر نیز بسیاری از کارگران ساختمانی بیکارند و افزایش قیمت مصالح ساختمانی از جمله سیمان بر فعالیت آنها تأثیرگذار بوده است.
وی با بیان اینکه در بالا رفتن قیمت مصالح ساختمانی کسی حاضر به پیگیری نیست و با ضعف نظارت نهادها و دستگاه‌های نظارتی روبه‌رو هستیم، گفت: سال گذشته قیمتی که در مورد سیمان توافق کرده بودند، ۳۳هزار تومان بود و قیمتی بود که زیرنظر سازمان حمایت تعیین شده بود. ولی امسال به پاکتی ۸۵هزار تومان رسید و دست آخر هم قیمت را به ۹۰هزار تومان و حتی ۱۵۰هزار تومان رساندند و بازار را به هم ریختند.
ساداتی درباره تأثیر قطعی برق بر فعالیت کارخانه‌های سیمان گفت: ماینرها و قطعی برق ربطی به این مسئله ندارد. چطور ممکن است به یک باره همه کارخانه‌ها با هم در تولید سیمان دچار مشکل شوند، آن‌ هم در شرایطی که قطعی برق در ساعات خاصی اتفاق می‌افتد؟ لذا این مسئله که ماینرها دلیل افزایش قیمت سیمان شده‌اند را قبول ندارم و معتقدم برخی شرکت‌های سیمان با هم لابی و تعطیل می‌کنند تا قیمت‌ها را بالا بکشند و بازار را متشنج کنند.
وی ادامه داد: متأسفانه در جریان افزایش قیمت مصالح ساختمانی به ویژه سیمان هیچ کسی اعتراض نمی‌کند و حرفی نمی‌زند که دلیل بالا رفتن قیمت‌ها چیست و پیگیری نمی‌کند که چرا قیمت مصالح بی‌رویه بالا می‌رود و سازمان‌های نظارتی که نیازی به بردن نامشان نیست، حتی شورای عالی نظارت وزارت صمت همه تسلیم این جریان می‌شوند.
نایب رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی با بیان اینکه افزایش بی رویه قیمت مصالح ساختمانی بر ساخت و سازها و فعالیت کارگران ساختمانی تأثیرگذار است، اظهار کرد: در حال حاضر شرایط هنوز مطلوب نیست و در توزیع سیمان مشکل داریم. مصالح و سیمان به دست ما نمی‌رسد که کارگران ساختمانی بتوانند مشغول کار باشند و پروژه‌های ساختمانی از این وضعیت متأثر هستند.
وی گفت: مصالحی مثل سیمان و فولاد و میلگرد به گونه ای نیست که از قبل بشود آنها را ذخیره کرد و باید مرحله به مرحله تأمین کرد؛ چون پروژه‌های ساختمانی این امکان را ندارند که یکجا خرید کنند و آن را مرحله ای تأمین می‌کنند. لذا این مسئله پروژه‌هایی را که می‌خواهد به تازگی شروع شود نیز متوقف و عده زیادی از کارگران ساختمانی را بیکار می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی