[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۷
  • دوره جدید

انتخابات در مجلس ، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: وزیران پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی و صمت، کشور را به پیشرفت در مسیر بهبود شاخص‌های اقتصادی و تولید رهنمون می‌کنند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از ایرنا، مسلم صالحی، افزود: طبق ارزیابی‌های به عمل آمده تاکنون وزرای پیشنهادی صمت، اطلاعات، کشور، راه و شهرسازی، نفت، ارتباطات و اقتصاد گزینه‌های مناسبی برای خدمت در دولت انقلابی سیزدهم هستند.
نماینده مردم اقلید در مجلس اظهار داشت: جمع بندی دیدگاه‌های نمایندگان مجلس بعد از شنیدن برنامه‌ها و نظرات وزرای پیشنهادی در نشست‌های تخصصی با آنها، تا امروز این است که آقایان فاطمی امین، خطیب، وحیدی، قاسمی، اوجی، زارع پور و خاندوزی می‌توانند رأی اعتماد مجلس را برای خدمت در دولت انقلابی برای حرکت جهشی و جهادی برای برون رفت کشور از این شرایط را کسب کنند. 
صالحی ادامه داد: مجلس، برنامه‌ها و سوابق گزینه‌های پیشنهادی رئیس جمهور را با حساسیت و حتی بیشتر از کابینه قبل مورد بررسی قرار می‌دهد و به هیچ وجه از خطوط قرمز حقوق مردم، منافع ملی و شایسته سالاری عبور نخواهد کرد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درباره گزینه پیشنهادی برای وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: به این اطمینان رسیدم که وزارت اقتصاد به عنوان محور تسهیل کننده و تنظیم کننده مراودات مالی کشور با حضور سید احسان خاندوزی در مسیر اصلاحات کلان اقتصادی حرکت خواهد کرد.
صالحی در خصوص گزینه پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: سید رضا فاطمی با تجربه تخصص معاونت وزارت صمت و شناخت از بخش خصوصی می‌تواند روحیه تحول گرایی را در بخش صنعت و معدن و تجارت کشور تزریق نماید؛ لذا با اطمینان می‌توان پیش بینی کرد که وی تسلط کافی را بر اجرای برنامه‌های پیشرفت اقتصادی تولید و توزیع کشور خواهد داشت.
نماینده مردم اقلید درباره وزیر پیشنهادی وزارت اطلاعات گفت: با توجه به اتفاقات امنیتی اخیر، لزوم برنامه ریزی برای تقویت بیش از پیش وزارت اطلاعات ضروری است که بررسی‌های مجلس و نشست‌های نمایندگان با حجت السلام و المسلمین سید اسماعیل خطیب، ما را به رسیدن به این مقصود امیدوار ساخت.
وی در توضیح وزیر پیشنهادی برای تصدی وزارت کشور نیز گفت: احمد وحیدی با تجربه اجرایی و امنیتی و از طرفی حضور در ریاست کمیسیون سیاسی، دفاعی، امنیتی مجمع تشخیص مصلحت نظام و هیئت دولت در سمت وزیر سابق دفاع، می‌تواند وزارت کشور را به بهترین نحو اداره نماید.
صالحی درباره وزیر پیشنهادی برای وزارت راه و شهرسازی گفت: در خصوص این وزارتخانه باید بگویم که رئیس جمهور انتخاب خوبی داشته است؛ زیرا سابقه رستم قاسمی در اجرای ابرپروژه‌های عمرانی و صنعتی کشور و روحیه خستگی ناپذیر وی، راه را در به تعادل رساندن بازار مسکن هموار خواهد ساخت.
رئیس فراکسیون سرمایه گذاری داخلی و خارجی مجلس در خصوص وزیر پیشنهادی برای تصدی وزارت نفت نیز گفت: وزارت نفت در شرایط فعلی تحریم، نیاز به فردی دارد که بر کلیه روندهای وزارت نفت مسلط باشد. جواد اوجی به عنوان شخصی که عضو باسابقه سیستم مدیریتی نفت و گاز کشور است، از بین گزینه‌هایی که از پیش گمانه زنی می‌شد بالاترین تأثیر را خواهد داشت.
صالحی همچنین درباره گزینه پیشنهادی برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: وزارت ارتباطات یکی از وزارتخانه‌هایی است که انتظار داشتیم گزینه ای جوان و البته قوی معرفی شود که با حضور عیسی زارع پور جوان و باتجربه، ساختار جوان شده وزارتخانه چابکی بیشتری پیدا خواهد کرد و امیدوارم که با حضور وی و توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و دولت الکترونیک، توسعه کسب و کارها بر بستر شبکه‌های ارتباطی بیش از گذشته توسعه پیدا کند.
وی ابراز امیدواری کرد که سایر وزرای پیشنهادی هم در صورت داشتن توانمندی، تخصص، تجربه، تعهد و همچنین احراز آنها برای نمایندگان مجلس شورای اسلامی بتوانند رأی اعتماد را از خانه ملت بگیرند.
رئیس‌جمهوری چهارشنبه ۲۰ مردادماه ۱۴۰۰ لیست وزیران پیشنهادی دولت سیزدهم را برای اخذ رأی اعتماد نمایندگان قوه مقننه تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد.
بررسی صلاحیت و برنامه‌های وزیران پیشنهادی دولت سیزدهم شنبه ۳۰ مردادماه ۱۴۰۰ با حضور آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری آغاز شد.
جلسه علنی روز شنبه مجلس شورای اسلامی به ریاست «محمدباقر قالیباف» با حضور ۲۲۳ نماینده برگزار شد که بر اساس دستورالعمل قرائت شده بررسی خط ‌مشی و اصول‌کلی برنامه دولت آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» در دستور کار مجلس است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی