[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۸
  • دوره جدید

واکسیناسیون را باور کنیم ، روزنامه شیراز نوین


معاون بهداشت علوم پزشکی شیراز با تکذیب شایعات مطرح شده در خصوص عوارض خطرناک و مرگ ناشی از تزریق واکسن کرونا، تأکید کرد که بر اساس مطالعات جهانی، این واکسن ایمنی مناسبی در افراد ایجاد می‌کند.
به گزارش شیرازنوین، عبدالرسول همتی در جمع خبرنگاران با رد کامل شایعه منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر عوارض جدی و مرگ ناشی از تزریق واکسن کووید ۱۹، خاطرنشان کرد: تاکنون در استان فارس هیچ موردی از بروز عارضه جدی و مرگ ناشی از دریافت واکسن کرونا، نداشته‌ایم.
همتی از شهروندان درخواست کرد که ضمن ثبت نام برای تزریق واکسن و پس از دریافت پیامک نوبت دهی واکسیناسیون، حتماً به مراکز معرفی شده مراجعه کنند.
او با بیان اینکه مراکز انجام واکسیناسیون در استان فارس حتی در روزهای تعطیل هم فعال است، افزود: تزریق واکسن علیه ویروس کرونا، ایمنی لازم را در بدن افراد دریافت کننده واکسن ایجاد می‌کند؛ به طوری که طبق گزارشات، دریافت کنندگان واکسن در صورت ابتلا کمتر نیاز به ارائه خدمات در بخش‌های مراقبت‌های ویژه دارند و حتی به نوع شدید مبتلا نمی‌شوند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین با اشاره به روند افزایشی موارد ابتلا و فوت ناشی از ویروس کرونا در استان، از مردم خواست تا با در خانه ماندن، استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، پرهیز از ترددهای غیرضروری و دوری از دورهمی‌های خانوادگی، در قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا مشارکت داشته باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی