[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۷۱
  • دوره جدید

غالب وزیران پیشنهادی روحیه جهادی دارند، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم سروستان، کوار و خرامه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خانه ملت با کلیت کابینه پیشنهادی دولت سیزدهم موافق است، گفت: حسین باغگلی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، جوان توانمند و نظریه‌پرداز است و می‌توان در دوران وزارت وی، تحولات بنیادی را در این حوزه شاهد بود. عبدالعلی رحیمی مظفری شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش ۲ رویکرد را می‌توان دنبال کرد؛ ابتدا اینکه وزیری از بدنه قدیمی آموزش پرورش با رویکرد سنتی انتخاب و تحول بنیادین در این بخش مهم را به فراموشی سپرد. وی افزود: رویکرد دوم این است که جوانی توانمند و نظریه پرداز با رویکرد تربیتی در رأس این وزارتخانه که امروز خلأ آن نیز احساس می‌شود، قرار گیرد تا بتواند آموزش و پرورش را به تحول بنیادی برساند.
نماینده مردم سروستان، کوار و خرامه در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: اگر مجلس به وزیر جوان پیشنهادی آموزش و پرورش اعتماد کند، احتمالاً وی بتواند در کنار بهره‌مندی از تجارب گذشته و به‌کارگیری مشاوران خبره این بخش مهم را با تحولات بنیادین روبه‌رو کند.
وی با بیان اینکه عده ای از نمایندگان مجلس با وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش موافق و عده‌ای مخالف او هستند، گفت: حسین باغگلی از نظر علمی و نظریه پردازی قوی و نخبه است و می‌تواند مؤثر باشد، اما نداشتن سابقه اجرایی از نقدهای منتقدان به اوست.
این نماینده مجلس درباره روند بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم افزود: غالب وزیران پیشنهادی روحیه جهادی و انقلابی دارند و نمی‌توان گفت که این کابینه سیاسی چیده شده است.
وی ادامه داد: تجربه ثابت کرده که بسیاری از این وزرا در کارکردشان انگیزه برخورد سیاسی نخواهند داشت که این وجه مثبت کابینه پیشنهادی است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی