[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۵
  • دوره جدید

دردی به ظاهر عادی که نشانه سرطان است، روزنامه شیراز نوین

گلو درد و گوش دردی که برای همه ما یک درد عادی به‌نظر می‌رسد گاهی نشانه‌ای است جدی از وجود نوعی سرطان بسیار موذی که در بدنمان پنهان شده است.
به گزارش نمناک، تشخیص برخی از سرطان‌ها به علت وجود توده‌های غیر طبیعی، خال یا کاهش چشمگیر وزن آسان است، اما متأسفانه تشخیص برخی از سرطان‌ها دشوارتر است زیرا هیچ علامت واضحی که روی سطح بدن شما نمایان بشود، ندارند. در طی سال‌های گذشته متخصصان علائم بسیار حساسی را مورد بررسی قرار دادند و یک مطالعه جدید نشان داد که درد در دو قسمت بدن می‌تواند نشان دهنده سرطان باشد.‌ این قسمت از نمناک را بخوانید تا دریابید چه دردی می‌تواند هشداری باشد که باید تحت معاینه پزشک قرار بگیرید. 
ارتباط درد ‌این دو قسمت بدن با سرطان
گلو درد و گوش درد به صورت مداوم می‌تواند نشان دهنده علائم هشدار دهنده اولیه سرطان حنجره باشد!
محققان بین سال‌های 2000 تا 2009 حدود 800 نفر را مورد بررسی قرار دادند و دریافتند که اگر گلو درد حداقل با یک علامت دیگر ترکیب شود، ممکن است یکی از علائم هشداردهنده اولیه سرطان حنجره باشد. همچنین تحقیقات نشان داد فردی که در کنار گلو درد دچار گوش درد نیز می‌شود ، 6.3 درصد بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان حنجره قرار دارد.
علامت نگران کننده‌ای دیگر از سرطان حنجره
دو علامت دیگر همراه گلو درد که می‌توانند نشان دهنده سرطان حنجره باشند. مطابق تحقیقات صورت گرفته، اگر بیماران علاوه بر گلو درد و گوش درد از مشکلاتی مانند ناتوانی در بلع و تنگی نفس نیز شکایت کنند، به احتمال زیاد دچار سرطان حنجره شده‌اند. پزشکان می‌گویند که ترکیب ‌این علائم می‌تواند نشانه واضح‌تری از ابتلا به سرطان حنجره نسبت به علامتی مانند گرفتگی صدا باشد.
البته گرفتگی صدا در اوایل ‌این بیماری اصلاً نشانه خوبی نیست و می‌تواند بسیار خطرناک باشد. تیم تحقیقات همچنین نشانه‌های دیگری مبنی بر ‌اینکه عرق کردن در شب با ابتلا به سرطان رابطه دارد پیدا کرده‌اند.
غربالگری سرطان حنجره
هیچ آزمایش غربالگری منظمی ‌برای تشخیص سرطان حنجره وجود ندارد. از آنجا که هیچ راه تشخیص و غربالگری منظمی ‌برای فهمیدن ابتلا یا عدم ابتلا به ‌این بیماری وجود ندارد؛ بهتر است که به محض مواجهه با علائمی‌که بالاتر ذکر شدند؛ برای معاینه به پزشک مراجعه کنید. به گفته انجمن سرطان، عوامل ‌ایجاد خطر ابتلا به سرطان حنجره، سیگار و مواد دخانی هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی