[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

غذاهای محلی و سنتی سمنان از نان تا آش و خورش، روزنامه شیراز نوین

درمیان استان‌های متمدن و قدیمی ‌ایران می‌توان به استان معروف سمنان اشاره کرد که علی‌رغم سنت‌های قدیمی، دارای غذاهای محلی لذیذی می‌باشد. به گزارش نمناک، سمنان یکی از استان‌های کم آب ایران به شمار می‌رود که نسبت به سایر مناطق کشور دارای تولیدات کشاورزی و زراعی متفاوتی می‌باشد، مثلاً فلفل و سیری که در این منطقه کشت می‌شوند به دلیل اینکه کمتر آبیاری می‌شوند مزه بسیار تندی دارند.جالب است بدانید که استان سمنان از فرهنگ غذایی خاصی برخوردار است و غذاهای محلی آن به‌خاطر شرایط جغرافیایی به سه دسته نان‌ها، آش‌ها و غذاهای گوشتی تقسیم می‌شوند و از آنجایی که نقش آب در این منطقه بسیار حیاتی است غذاهایی همچون آش‌های محلی در آن به فراوانی یافت می‌شود، به این دلیل که دامداران و کشاورزان در روزهای گرم تابستان آب مورد نیاز بدن خود را تأمین می‌کنند. چنانچه تمایل دارید با جزئیات فرهنگ غذایی استان سمنان آشنا شوید با ما در این بخش از آشپزخانه نمناک همراه باشید تا با غذاهای سنتی و محلی این منطقه آشنا شوید.
گولاچ کلوچه سمنانی
کلوچه بسیار خوشمزه و خوش عطری که متعلق به استان سمنان است، گولاچ نام دارد. این کلوچه خاص با ترکیبی از کمی ‌شکر و آرد و در نهایت سرخ کردن کلوچه‌ها به دست می‌آید. این کلوچه را در فصل تابستان به همراه نوشیدنی سرد و در فصل پاییز و زمستان با نوشیدنی گرم نوش جان می‌کنند.
نان پیچو
نوعی نان سنتی که پیچو نام دارد بیشتر در نواحی شهرستان میامی ‌پخته می‌شود. تفاوت عمده‌ای که در تهیه نان با سایر آن‌ها وجود دارد استفاده مقدار زیادی زردچوبه، کنجد و روغن در خمیر اولیه می‌باشد.
نان فطیر
از جمله نان‌های محلی میامی ‌و شاهرود نان فطیر می‌باشد که با ترکیبی از روغن، آرد، شکر و شیر تهیه می‌شود. در قدیم برای درست کردن این فطیر و برای تخمیر خمیر آن، خمیر را زیر لحاف کرسی گذاشته و برای پخت نان فطیر یک سری آداب و رسوم خاصی را انجام می‌دادند که یکی از این کارها الک کردن آرد توسط بانوان محله و خواندن دعا هنگام این کار می‌باشد.
نان سلم (اسفناج کوهی)
در ماه‌های اردیبهشت و خرداد یک نوع نان به نام نان سلم در استان سمنان پخته می‌شود که با استفاده از گیاه سلم یا همان اسفناج کوهی به دست می‌آید. این نان خوشمزه به عنوان یک نان پر انرژی و مقوی در بین مردمان روستاهای بخش کالپوش شناخته شده است. در تهیه این نان از نمک، آرد، آب و مایه خمیر استفاده می‌شود.
بقسمات یا بغسمات
نانی خوشمزه که مخصوص شب عید است و در سمنان پخته می‌شود بقسمات نام دارد. مواد اولیه این نان منحصر به فرد شامل آرد سفید کم سبوس و آب نخود می‌باشد.
ادامه دارد ...

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی