[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۷۱
  • دوره جدید

عملیات گازرسانی به ۲۱ واحد تولیدی و کشاورزی در کوار، روزنامه شیراز نوین

عملیات گازرسانی به واحدهای تولیدی و کشاورزی شهرستان کوار آغاز شد. مدیرعامل شرکت گاز فارس گفت‌: عملیات اجرایی گازرسانی به صنایع شهرستان کوار با هدف توسعه واحدهای تولیدی و کشاورزی شامل 21 کارخانه صنایع تبدیلی مواد غذایی و واحدهای گلخانه‌ای و دامداری آغاز شد.
حسینی افزود: برای اجرای این طرح گازرسانی بیش از 10 کیلومتر لوله گذاری فلزی و پلی‌اتیلن، انجام و بیش از 16میلیارد ریال هزینه می‌شود. 
پیش بینی می‌شود این طرح در مدت 6 ماه انجام و تکمیل آن موجب گازرسانی به 21 واحد گلخانه ای، مرغداری، دامداری، کارخانه خوراک دام، مجتمع شیر و گوشت، کارخانه ذرت خشک کنی و واحد کنستانتره انگور شهرستان کوار شود.
مدیرعامل شرکت گاز فارس با بیان اینکه گازرسانی به صنایع و واحدهای تولیدی بخش کشاورزی، گامی مهم در افزایش تولید و توسعه کشاورزی صنعتی است، گفت: در استان فارس ۲هزار و ۴۷۰ واحد تولیدی اعم از صنایع غذایی، تبدیلی، کشاورزی، گلخانه ای، دام و طیور و آبزی پروری فعال است. مدیرعامل شرکت گاز فارس با اشاره به اینکه گازرسانی به صنایع و واحدهای تولیدی اشتغال‌زا با هدف جایگزینی سوخت پاک و ارزان گاز با دیگر سوخت‌های فسیلی، از مهم ترین رسالت‌های شرکت گاز استان فارس است، افزود: از ۹هزار و ۶۲۲ واحد صنعتی فارس، بیش از 7هزار و ۸۷۸ واحد از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند. به گفته وی، گازرسانی به ۱۳۶ واحد صنعتی در استان فارس نیز در مرحله انتخاب پیمانکار و ۴۵۱ واحد در مرحله طراحی و تهیه اسناد مناقصه است که با تکمیل آنها، گام مهمی در توسعه گازرسانی صنایع استان و رفع موانع تولید و اشتغال در سطح استان برداشته خواهد شد. هم اکنون ضریب نفوذ گاز طبیعی در این شهرستان ۱۰۰ درصد است و کوار در فهرست شهرستان‌های سبز گازرسانی کشور قرار دارد.
بیش از 70 درصد صنایع شهرستان کوار نیز از سوخت پاک بهره‌مند هستند که با تکمیل عملیات گازرسانی به 21 واحد تولیدی و کشاورزی این شهرستان، حدود 90 درصد صنایع کوار گازدار خواهند شد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی