[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۴
  • دوره جدید

۱۸ محصول در حوزه پیشگیری طراحی و ساخته شده است ، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت علمی مرکز میکروب شناسی و رئیس گروه کنترل عفونت دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز گفت: ۱۸ محصول دانش بنیان در حوزه پیشگیری، حفاظت و کنترل کرونا با این تنوع کاربرد برای نخستین بار در کشور در مرکز تحقیقات مصون سازی سازمان پدافند غیرعامل شیراز، طراحی و ساخته شده‌اند.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، دکتر امامی به همه تأییدیه‌های علمی، آزمایشگاهی و بالینی این محصولات اشاره کرد و افزود: این محصولات علاوه بر دریافت تأییدیه‌های آزمایشگاه‌های مرجع علوم پزشکی و محیط‌های بیمارستانی در شیراز، در آزمایشگاه‌های مرجع کشوری هم مورد تست و تأیید قرار گرفته‌اند. وی گفت: واحد آیمد، از معتبرترین واحدهای تأیید کننده تجهیزات کاربردی پزشکی در وزارت بهداشت، این محصولات را تأیید کرده است.
مسئول مرکز تحقیقات مصون سازی پدافند غیرعامل شیراز هم گفت: این محصولات با کارکرد پیشگیری، کنترلی و حفاظتی در مقابل ویروس کرونا، با به کار گیری تیمی متخصص از نخبگان دانشگاهی و با دانش کاملاً بومی طراحی و ساخته شده است.
دکتر کشاورز با تأکید بر اینکه در شرایط کرونایی کنترل محیطی در مقابله با این بیماری یک عامل بسیار مهم است، افزود: یکی از متنوع‌ترین محصولات مرکز تحقیقات مصون سازی پدافند غیرعامل شیراز، تجهیزات تهویه و ضدعفونی کننده محیط است که به صورت یونایزر و اُزونایزر کار می‌کند. وی طراحی لباس محافظ شخصی کادر درمان مجهز به سیستم تهویه و ضدعفونی کنندگی و ساخت فیلترهای تهویه اتاق‌های آی سی یو، کیت‌های تشخیصی و ماسک‌های الکترونیک را از دیگر محصولات تولیدی این مرکز عنوان کرد. کشاورز گفت: طراحی و ساخت این تجهیزات کاملاً بومی است و با تکیه بر دانش نخبگان مهندسی پزشکی، مکانیک، الکترونیک و همه رشته گرایش‌های تخصصی مورد نیاز و مرتبط انجام شده است.
به گفته وی با ابلاغ شیوه نامه وزارت کشور، یازده قلم از این محصولات برای استفاده و کاربرد در سازمان‌ها و ادارات با ردیف بودجه‌ای معین در تجهیزات پدافند غیرعامل قرار گرفته است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی