[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۱
  • دوره جدید

مرگ ۳۵ بیمار در یک روز ، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد که طی یک روز گذشته ۵۱۲ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان فارس پذیرش شده‌اند.
عبدالرسول همتی دیروز یکشنبه ۳۱ مرداد در نشست اعلام آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در فارس، شرایط شیوع این بیماری را دشوار و پیچیده توصیف و اضافه کرد: طی حدود ۱۸ ماه گذشته با انجام آزمایش‌های PCR و تست سریع، ۳۹۳هزار و ۳۷۲ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در فارس شناسایی شده است.
همتی مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم را که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند، ۵۲۳۲ نفر اعلام و اضافه کرد: از این تعداد، ۴۲۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه ۳۴۲هزار و ۲۷۸ نفر از کل بیماران شناسایی شده در فارس، بهبود یافته‌اند، گفت: متأسفانه طی یک روز گذشته با مرگ ۳۵ بیمار مبتلا به کووید ۱۹، جمع جان باختگان این بیماری در فارس به ۵۸۷۲ نفر افزایش یافته است.
همتی با اعلام اینکه مراکز ۱۶ساعته در فارس همچنان شلوغ است، گفت: طی یک روز گذشته قریب به ۲۷۳۰ بیمار در این مراکز ویزیت شده و خدمات درمانی سرپایی دریافت کرده‌اند.
او در خصوص تزریق واکسیناسیون نیز اظهار کرد: تاکنون یک‌میلیون و ۳۵۰هزار دوز واکسن به هم استانی‌ها تزریق شده است. او با اشاره به اینکه هم اکنون رده گروه سنی ۴۸ سال به بالا و بیماران در معرض خطر در حال دریافت واکسن هستند، افزود: امید می‌رود که با توجه به اقدامات وزارت بهداشت در روزهای آتی در خصوص دریافت بیشتر واکسن و لحاظ کردن گروه‌های سنی پایین تر به دریافت واکسن، واکسیناسیون در حد گسترده تری انجام شود.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از مردم استان خواست تا برای جلوگیری از انتشار ویروس و یاری کردن مدافعان سلامت، تعهد عمومی به اصول بهداشتی و خودمراقبتی را رعایت کنند و خاطرنشان کرد: تنها راه عبور از این روزهای سخت و پراضطراب، همکاری همه گروه‌های مردم خصوصاً جوانان و پایبندی به مسئولیت اجتماعی در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی ایام شیوع ویروس کروناست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی