[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۳
  • دوره جدید

بیانیه هنرمندان، اهالی فرهنگ، هنر و ادبیات فارس، روزنامه شیراز نوین

گروه فرهنگ و هنر
هموطنان گرامی،کشور ما در آستانه یک انتخاب تاریخی قرار گرفته است، انتخابی که بین دو یا چند نامزد ریاست جمهوری نیست؛ بلکه بین دو راه کاملاً متفاوت برای آینده کشور است و هرکدام از این دو راه که برگزیده شود، به احتمال زیاد بازگشتی از آن در آینده نزدیک متصور نیست و به همین جهت، سرنوشت نسل ما و فرزندان ما را رقم خواهد زد. امضا کنندگان این بیانیه که همگی از اهالی فرهنگ و هنر و ادبیات استان فارس هستند، بر این باور قلبی‌اند که در شرایط امروز بیش از هر زمان دیگر نیازمند اتحاد و همدلی برای گفتن نه به تمام تفکراتی هستیم که در پی به عقب بردن شرایط امروز کشور هستند. هموطنان عزیز، بزرگترین لطمات به کشور عزیزمان در زمان‌هایی رخ داده که ما دست از تلاش و مشارکت برداشتیم و گذشته را فراموش کرده‌ایم.
شاهد این مدعا، هشت سال سیاهی است که همچنان تأثیرات تصمیمات نادرستمان بر فرهنگ و اقتصاد و سیاستمان سایه افکنده است. 
مقایسه شرایط قبل و بعد از انتخابات ۹۲، با تمام مشکلات و موانع موجود نمایان‌گر تغییرات زیربنایی و هموار شدن مسیری است که پیش از این ویرانه‌ای بیش نبود و انتخاب آگاهانه ما می‌تواند کامل کننده این مسیر باشد.
انتخاب ما تعیین خواهد کرد که آیا کشور ما به راه اعتدال، ثبات، امنیت و توسعه پایدار ادامه خواهد داد یا به عقب بازخواهد گشت. 
در چندسال اخیر، گام‌های بسیاری توسط دولت تدبیر و امید برای توسعه همه‌جانبه کشور برداشته شده است. ما نیک می‌دانیم که بخشی از انتظارات و امیدهای مردم در زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی هنوز برآورده نشده؛ اما این را هم به خوبی می‌دانیم که برآورده کردن این انتظارات با وعده‌های فریبنده امکان‌پذیر نیست. 
در کنار حمایت آگاهانه از ادامه راه اعتدال و دولت روحانی، امید آن داریم در آینده نزدیک صدای فرهنگ در دولت جدید طنین بیاندازد، مطالبات اهالی فرهنگ بیش از پیش شنیده شود و دست معارضان و خشونت‌طلبانی که سد راه رشد و اعتلای فرهنگ و هنر هستند، از دامن سرزمین ما کوتاه شود.
ما به پشتوانه‌ و دلگرمی تک‌تک نخبگان و اندیشمندانی که صبورانه در این راه تلاش می‌کنند، از همۀ مردمی که قلب‌شان برای ایران عزیزمان می‌تپد درخواست می‌کنیم دوباره برای ایران، برای آزادی و برای آینده‌ای بهتر در روز 29 اردیبهشت به پای صندوق‌های رأی آمده و به حسن روحانی رأی بدهند.
به امید فردایی بهتر

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی