[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

رفع مشکلات محله با حضور هیئت‌امنای مساجد ، روزنامه شیراز نوین

فرمانده سپاه ناحیه احمد بن موسی(ع) شیراز، گفت: مدیران محله و هیئت امنای مساجد ضمن تشکیل جلسه در مساجد، مشکلات مردم را بررسی و با دعوت از مسئولان امر از آنها 
مطالبه نمایند.
به گزارش روابط عمومی سپاه ناحیه احمد بن موسی(ع) شیراز، سرهنگ احمد جعفری به مناسبت روز جهانی مسجد، در جلسه قرارگاه مسجد گفت: مسجد باید تجلی گاه وحدت، پایگاه تعلیم و تربیت اسلامی، پایگاه نظامی، کانون امر و نهی اسلامی، محل پیوند دین و سیاست و منشأ اثر در محله باشد.
فرمانده سپاه ناحیه احمد بن موسی(ع) شیراز، در ادامه بیان داشت: در زمان پیامبر اسلام(ص)، تمام مشکلات در مساجد مطرح و با حضور مردم در همان جا حل و فصل می‌شد.
وی با بیان اینکه تصمیم‌های مهم کشور امروز با حضور جوانان باید در مساجد مطرح شود و همان جا مسئولان قدرت تصمیم گیری و تصمیم سازی داشته باشند، ابراز داشت: سیاست مسجد محوری و جایگاه مساجد برای مسئولان امر متأسفانه مغفول واقع شده و عمده مشکلات عدیده کشور دوری از مساجد و ضعف اعتقادی برخی از مسئولان می‌باشد. فرمانده سپاه ناحیه احمد بن موسی(ع) شیراز، با اشاره به کلام نورانی امام راحل(ره) مبنی بر اینکه مسجد محلی است که از آن باید امور اداره شود، خاطرنشان کرد: یکی از اهداف مهم دشمن دور کردن مردم و مسئولان از مساجد به عنوان مراکز حساس و مهمی است که باید مسائل مهم کشور در چنین مکانی بررسی شود؛ اما متأسفانه شاهدیم که مساجد ما محدود به تعدادی از افرادی است که از لحاظ سن باید با مرگ دسته پنجه نرم کنند. وی ضمن استفاده از سخنان امام راحل(ره) مبنی بر اینکه مسجد مراکز حساسی است که ملت باید به آن توجه داشته باشند و این طور نباشد که خیال کنند که حالا دیگر ما پیروز شدیم، دیگر مسجد می‌خواهیم چه کنیم، پیروزی ما برای اداره مسجد است، گفت: احیای مساجد زمینه ساز ایجاد تمدن نوین اسلامی است و تعلیم و تربیت حقیقی تنها در مساجد اتفاق خواهد افتاد. فرمانده سپاه ناحیه احمد بن موسی(ع) شیراز، از «تقویت پیوند بین ارکان مسجد» و «تعامل هرچه بیشتر بسیجیان با امام جماعت، هیئت امنا، هیئات مذهبی و کانون فرهنگی هنری» را از ابعاد سیاست مسجدمحوری بسیج یاد کرد و با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع علمای خراسان شمالی مبنی بر تقویت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با کمک بسیج، تصریح کرد: ما کانون‌های مساجد را جزیره جدای از بسیج و بسیج را جدای از کانون‌ها نمی‌دانیم. درپایان جلسه از طرح فراخوان ایده‌های برتر مسجد و طرح شهید دستغیب (وضعیت سنجی مساجد شرق شیراز) و جشنواره معرفی الگو‌های برتر رونمایی گردید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی