[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

خدمت در عرصه پزشکی آمیخته عشق و علم است، روزنامه شیراز نوین

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان فارس، روز پزشک را تبریک گفت و از خدمات جامعه پزشکی و به‌ویژه از پزشکان استان فارس که در بحران شیوع کرونا از جان‌مایه گذاشتند، قدردانی کرد.
به گزارش روابط عمومی دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌های فارس، «حجت‌الاسلام حمید مقامی» گفت: خدمت در عرصه پزشکی آمیخته‌شده از علم، عشق و انگیزه است که پزشکان در بحران کرونا به همراه کادر درمان نشان دادند شغل شریف پزشکی در دو کلمه عشق به خدمت و ازخودگذشتگی می‌شود. به گفته وی امروزه هر ایرانی و به دنبال آن پزشکان به خود می‌بالند که در زادروز حکیمی همچون ابوعلی سینا روز عزیز پزشک با زادروز طبیبی نام‌آور مانند ابن‌سینا گره خورده است. حجت‌الاسلام حمید مقامی افزود: همچنان بر این باور هستیم پزشکان ایرانی، همواره با پیشرفت‌های فراوان در توان و دانش پزشکی، نامی نیک از خود بر جای گذاشته و امروز نام پزشکی ایران، در دنیا و همچنین شیراز با دارا بودن پزشکان حاذق به قطب پزشکی در کشور شناخته‌ شده است که این مهم، ثمره همت و تلاش متصدیان ارجمند این حوزه در امر خدمت به بیماران است.
وی خدمت در عرصه پزشکی را عاشقانه ارزیابی کرد و اظهار داشت: بی‌شک پزشکی از دانش، عشق و انگیزه در هم تنیده شده است که آن را در مقیاسی فراتر از یک حرفه تعریف می‌کند؛ چراکه رنج بیماری، زمان نمی‌شناسد و لمس آن، قلب هر انسانی را می‌آزارد و تنها با انگیزه لبخند بیمار، این مشقت‌ها به جان خریده می‌شود. اینجانب به‌عنوان یک ایرانی، روز پزشک را به تمام پزشکان مجموعه دانشگاه علوم پزشکی تبریک گفته و از زحمات شما عزیزان، صمیمانه قدردانی می‌کنم. امید دارم با همت بلند کادر درمان استان بتوانیم برای ریشه‌کنی این ویروس منحوس جامعه را نجات دهیم و در آینده نزدیک شاهد ادامه رایحه عشق خدمت در جامعه اسلامی باشیم.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی