[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۴
  • دوره جدید

توجه به تولید پایین است، روزنامه شیراز نوین

 فرزاد وثوقی- گروه خبر
 رئیس سازمان بسیج رسانه کشور با حضور در جمع اصحاب رسانه در شیراز گفت: امروزه سانسور به معنی جلوگیری از بیان مسائل نیست، بلکه به معنای بیان حرف‌های بی‌ربط و زیاد است؛ یعنی آنقدر حرف بزنیم که مردم متوجه مسائل اصلی نشوند. به گفته وی امروز در حالی که راه‌اندازی هر شغلی نیازمند طی کردن مراحل قانونی و دریافت مجوز است، ایجاد یک کانال در فضای مجازی و حرف زدن با مردم، راحت ترین کار ممکن تلقی می‌شود.
مسعود بصیر با بیان اینکه اکنون شاهد یک بلبشو و رهایی در فضای مجازی هستیم، لزوم چاره‌اندیشی در این خصوص را متذکر شد و گفت: امروزه سانسور به معنی جلوگیری از بیان مسائل نیست، بلکه به معنای بیان حرف‌های بی‌ربط و زیاد است؛ یعنی آنقدر حرف بزنیم که مردم متوجه مسائل اصلی نشوند.
وی در جلسه ای تحت عنوان بررسی نقش رسانه در توسعه اقتصادی، سیاسی و اجتماعی با رویکرد اسلامی، با بیان اینکه رسانه از داشتن یک نظام صنفی، محروم است، لازمه سامان‌دهی فضای رسانه و پیگیری مطالبات به حق فعالان این عرصه را، ایجاد یک نظام صنفی دانست.
بصیری با تأکید براینکه خبرنگار نباید خود را دست کم بگیرد، خاطرنشان کرد که بسیاری از مشکلات کنونی عرصه رسانه را فعالان همین حوزه برای خودشان ایجاد کرده‌اند. وی در ادامه گفت: خبرنگاران از همه مشکلات و مسائل می‌نویسند اما از انعکاس مطالبات و مسائل خود غافل هستند. رئیس سازمان بسیج رسانه گفت: امروز در حالی که راه‌اندازی هر شغلی نیازمند طی کردن مراحل قانونی و دریافت مجوز است، ایجاد یک کانال در فضای مجازی و حرف زدن با مردم، راحت ترین کار ممکن 
تلقی می‌شود.
بصیری گفت: مردم کمتر اخبار موردنظر خود را از رسانه‌های رسمی دنبال می‌کنند و بیشتر از رسانه‌های خُرد و محلی نیازهای خبری را مرتفع می‌کنند؛ رسانه‌هایی به تعداد زیاد و بدون مجوز!
رئیس سازمان بسیج رسانه با اشاره به طرح مسائلی در فضای مجازی درباره مشکلات مبتلا به جامعه ایران، از لزوم ارتقای آگاهی فعالان رسانه برای کسب اطلاعات به روز سایر کشورها به عنوان یک نیاز یاد کرد.
بصیری خاطرنشان کرد که موضوع لزوم ایجاد نظام صنفی رسانه‌ با مشارکت همه فعالان عرصه رسانه بدون توجه به دیدگاه سیاسی و گرایش فکری را به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتقل کرده‌ایم و امیدوار هستیم محقق شود.
رئیس سازمان بسیج رسانه ادامه داد: باید فضای فعالیت رسانه‌ای به گونه‌ای باشد که هرکس درخواست مجوز رسانه را داشت، متعهد شود که اگر علیه کسی مطلب خلاف واقع منتشر کرد، رسانه‌اش تعطیل شود؛ نه آنکه به جرائم حداقلی اکتفا شود.
او همچنین گفت: امروز تولید در کشور کم است و توجه به تولید پایین است و در مقابل استقبال مردم از کالای خارجی هم بالاست؛ اما چرا رسانه‌ها در این مورد صحبت نمی‌کنند. البته اینکه فقط بخواهیم مردم را تشویق به خرید کالای ایرانی کنیم هم کافی نیست؛ بلکه باید از مسئولان و دولت مردان 
مطالبه گری شود.
بصیری اضافه کرد: امروز در محافل مطرح می‌شود که چرا کشور واکسن فایزر از آمریکا خریداری نکرده است؛ علتش این است که آنها به ما واکسن نمی‌دهند؛ آنها حاضر نیستند داروی بیماران پروانه‌ای را بدهند. رسانه‌ها باید در این زمینه با مردم 
صحبت کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی