[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

بیش از ۵۱۰۰ مبتلا به کرونا در فارس بستری هستند، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: بر اساس آخرین آمارها، تعداد مبتلایان به کرونا یا افراد دارای علائم مشکوک به این بیماری بستری در بیمارستان‌های فارس به ۵۱۰۴ نفر رسیده است.
روح‌الله حسینی دیروز دوشنبه اول شهریور در اعلام آخرین آمار وضعیت شیوع ویروس کرونا در فارس، به خبرنگاران گفت: طی شبانه روز یکشنبه، تعداد بیماران جدید پذیرش شده در بیمارستان‌های فارس با عدد ۶۷۹ نفر، رکورد بیشترین تعداد بیمار پذیرش شده از ابتدای شیوع کووید ۱۹ تاکنون در این استان را رقم زد.
حسینی با یادآوری اینکه از کل بیماران بستری در بیمارستان‌های استان فارس ۴۴۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی تحت مراقبت ویژه درمانی هستند، گفت: متأسفانه با فوت ۳۰ بیمار دیگر طی شبانه روز یکشنبه در فارس، عدد قربانیان این بیماری به ۵۹۰۲ نفر رسیده است.
او تعداد کل بیماران شناسایی شده مثبت از ابتدای شیوع ویروس کرونا در فارس تاکنون را ۳۹۵هزار و ۸۶۶ نفر اعلام و خاطرنشان کرد: این تعداد بیمار با انجام یک‌میلیون و ۲۰۴هزار و ۳۶۶ تست تشخیصی مولکولی و ۱۴۵هزار و ۴۳۰ مورد تست سریع انجام شده در قالب طرح شهید قاسم سلیمانی، شناسایی شده‌اند و البته خوشبختانه ۳۴۴هزار و ۲۹۲ نفر از آنان کاملاً بهبود یافته‌اند.
حسینی با بیان اینکه پس از تعطیلات کرونایی همچنان با افزایش موارد مبتلا و فوت ناشی از کرونا مواجه هستیم، گفت: در این ایام اقدامات ارزنده ای از سوی مسئولان استان و مدافعان جان بر کف سلامت در راستای تأمین سلامت جامعه و ارائه خدمات بهداشتی درمانی به مردم، در حال انجام است.
مدیر روابط عمومی علوم پزشکی شیراز خاطرنشان کرد: در شرایطی که با حجم گسترده شیوع این بیماری در سطح جامعه مواجهیم، تنها انتظار مجموعه سلامت از مردم، رعایت متعهدانه شیوه نامه‌های بهداشتی و اصول پیشگیرانه است و توصیه می‌شود دیگران را نیز به رعایت پروتکل‌های بهداشتی 
دعوت کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی