[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۸
  • دوره جدید

غذاهای محلی و سنتی سمنان از نان تا آش و خورش، روزنامه شیراز نوین

خورشت هویج و پسته
استفاده از مغزهای خوراکی از قبیل گردو، پسته و بادام در غذاهای اصیل ایرانی قدمتی طولانی دارد که علاوه براینکه ارزش غذایی را دو چندان می‌کند طعم و عطر بی‌نظیری نیز به غذا می‌دهد. سمنانی‌‌ها یک خورشت خوشمزه دارند که از ترکیب هویج و پسته درست می‌شود و برای تهیه خورشت هویج و پسته از هویج، سینه مرغ، زعفران، پیاز، شکر، آبغوره، روغن حیوانی، برنج، نمک، فلفل و خلال پسته استفاده می‌کنند.
ته چین اسفناج
ته چین اسفناج شاهرودی‌‌ها بسیار خوشمزه و معروف است و با گوشت ماهیچه گوسفند، برنج، زعفران، روغن کره حیوانی و اسفناج تازه می‌پزند. بدین صورت که در میان لابه‌لای برنج مخلوط گوشت قرار می‌دهند. اما وجه تمایز این ته چین با سایر ته چین‌‌ها در این است که گوشت پخته شده گوسفند و اسفناج پخته شده را با گرد غوره کمی‌ مخلوط کرده و در ته دیگ با زعفران بیشتر قرار می‌دهند و بعد از پخت برنج در یک ظرف جدا ته دیگ را که به شکل کیک از رنگ‌های زیبای سفید و زرد و سبز ترکیب شده قرار داده و با خلال پسته و بادام به شکلی هنرمندانه تزئین می‌کنند.
خلال پلو
از معروف‌ترین غذاهای استان سمنان است، البته کرمانشاهی‌‌ها نیز در لیست غذایی خود خلال پلو دارند ولی با اندکی تغییر در طرز پخت و مواد اولیه. برای پخت خلال پلو از موادی از قبیل: برنج، گوشت چرخ کرده، خلال بادام، خلال پسته، شکر، پیاز، خلال پرتقال، زعفران، روغن حیوانی، نمک و فلفل و زردچوبه می‌توان استفاده کرد.
ته چین شهمیرزادی
شهمیرزاد از زیباترین شهرهای استان سمنان است که دارای مکان‌‌های تفریحی بی‌شماری است و هرساله پذیرای گردشگران زیادی می‌باشد غذاهای طبخ شده در این شهر نیز بسیار متفاوت و خوشمزه است. برای پخت ته چین معروف شهمیرزاد از برنج، سبزی خردشده، بادمجان، گوشت، چغندر، اسفناج، سیب زمینی، پیاز داغ، گرد غوره و ماست استفاده می‌کنند.
چرتمه
چرتمه نیز یک غذای لذیذ در لیست غذاهای سنتی استان سمنان است که از قسمت‌‌های درونی بدن گوسفند از قبیل جگر (سیاه)، سیر، دنبه، ماست، نمک و ادویه‌‌های خاص درست می‌شود. چرتمه را می‌توان به عنوان خورشت در کنار برنج نیز سرو کرد.
لپه قرمه دامغانی
یکی دیگر از غذاهای سنتی و محلی استان سمنان لپه قرمه نام دارد که بی‌شباهت به قورمه سبزی نیست و تنها تفاوتی که با آن دارد در این است که به‌جای استفاده از گوشت، مرغ و به‌جای لوبیا از لپه استفاده می‌کنند.
ادامه دارد ...

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی