[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

برتری شرکت برق منطقه‌ای فارس در کسب مؤلفه‌های عفاف و حجاب، روزنامه شیراز نوین

دبیر ستاد عفاف و حجاب استان فارس در لوح تقدیری از خدمات غلامرضا نصیری مدیرعامل شرکت برق منطقه ای استان فارس برای مدیریت برتر در اجرای برنامه‌های عفاف و حجاب در این شرکت تقدیر کرد.
به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای استان فارس، در این لوح تقدیر که از سوی کیوان نیازی دبیر ستاد عفاف و حجاب استان فارس صادر شده، آمده است: بی تردید عفاف و حجاب ارزنده ترین و متعالی ترین ارزش‌های انسانی است که قرن‌ها در کسوت ارزش‌های اسلامی و ملی این مرز و بوم درخشیده و با طلوع خورشید اسلام به اوج تعالی و عظمت رسیده است و مجاهدت در راه حفظ این ارزش‌های آسمانی مصداق صیانت از حقوق انسانی همه شهروندان است.
لازم به ذکر است شرکت برق منطقه ای استان فارس طی سال گذشته و امسال با برجسته سازی برنامه‌های عفاف و حجاب گامی مؤثر د راه تعالی ارزش‌های اسلامی برداشته و برای تعظیم شعائر اسلامی تلاش‌هایی دوچندان دارد.
حجاب ارزنده ترین نماد فرهنگی، اجتماعی در تمدن ایران اسلامی می‌باشد و عفاف پدیده ارزشی مهمی در تعالیم اسلامی است و توجه به زمینه‌های فرهنگی و اجتماعی به عنوان بستر آن بسیار شایسته و لازم بوده و اشاعه و تعمیق آن نیازمند آموزش‌های بنیادین و مداوم در خانواده، مدرسه، دانشگاه و اجتماع می‌باشد.
بدیهی است در کنار شرایط مساعد اجتماعی، الگوپذیری این فرهنگ نیازمند نهادینه شدن آن در وجود افراد می‌باشد و بدون شک رسیدن به این هدف نیازمند مشارکت و توجه جدی همه نهادها و دستگاه‌ها به صورت مستمر و هدفمند می‌باشد.
طراحی شیوه‌های کارآمد جهت گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در حوزه‌های مرتبط با جوانان، ایجاد ضوابط مشخص به منظور رعایت عفاف توسط تشکل‌های غیردولتی جوانان و نظارت بر آنان در این زمینه، حمایت از سازمان‌ها و انجمن‌های غیردولتی که در گسترش فرهنگ عفاف و حجاب فعالیت می‌کنند، از جمله اهداف اصلی گسترش فرهنگ عفاف و حجاب است.
همچنین تبیین و معرفی شیوه‌ها و راهکارهای مناسب برای ارتباط سالم و پاک جوانان و اهمیت زدایی از نماد لباس و آرایش مبتذل به عنوان شیوه ای برای ارتباط، تحقیق و مطالعه پیرامون اثرات منفی تأثیر فرهنگ فاسد و غیراخلاقی غرب در زندگی اجتماعی و فردی جوانان و  مطالعه جهت تعیین هنجارهای روشن در زمینه توسعه فرهنگ عفاف متناسب با علایق جوانان و ارزش‌های جامعه از دیگر اهدافی است که در این حوزه 
دنبال می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی