[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۵
  • دوره جدید

عبور فارس از شاهراه توسعه، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
هفته دولت در استان فارس با گلباران قبور مطهر شهدا توسط استاندار فارس و جمعی از مقامات مسئول با همراهی خبرنگاران آغاز شد. در ادامه این مراسم، دکتر عنایت الله رحیمی صبح سه شنبه دوم شهریورماه در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه از اقدامات دولت برای سازندگی و آبادانی استان سخن گفت و با ارائه و آمار و ارقام و مستندات خبر از پیشرفت‌های همه جانبه در حوزه‌های مختلف داد.
 نقش ارزنده رسانه‌ها در توسعه
عالی ترین نماینده قوه مجریه در استان فارس بخش مهمی از توسعه و یکی از ارکان حکمرانی خوب را مربوط به عملکرد اصحاب رسانه توصیف کرد و افزود: خبرنگاران در زمینه‌های اطلاع رسانی، اقناع افکار عمومی و انتقادات منصفانه عملکرد خوبی داشتند. 
وی با بیان اینکه اصحاب رسانه در انجام وظایف خود کوتاهی نداشته اند، اظهار داشت: انتقادات مشفقانه اصحاب رسانه تکمیل کننده عملکرد مدیران است و زوایای پنهان مسائل را به دست اندرکاران در قالب کار رسانه ای تذکر می‌دهند که موجب رفع مشکلات و نواقص می‌شود. این مقام مسئول در ادامه خبر از دستاوردهای دولت در زمینه‌های مختلف داد و افزود: تعداد و اعتبار پروژه‌های هفته دولت سال 1400 نسبت به سال 99 افزایش معناداری را 
نشان می‌دهد. 
پروژه‌های هفته دولت در 10 حوزه امور آب شرب، شهرها و روستاها، بزرگ‌راه‌ها، راه‌های اصلی، فرعی، روستایی و عشایری، فضاهای آموزشی، فرهنگی، آموزش و پرورش، فرهنگی، هنری و رفاهی مراکز آموزش عالی و مراکز فرهنگی و هنری، امور بهداشت و درمان، امور برق، عمران شهری و روستایی، مسکن شهری و روستایی، امور ورزشی، پروژه‌های عمرانی و زیربنایی، خدماتی و رفاهی و طرح‌های تولیدی و اشتغال‌زایی بخش‌های صنعت، کشاورزی، گردشگری و خدمات است.
 پیشرفت در سایه همدلی
استاندار فارس با اعلام اینکه در هفته دولت 919 پروژه با اعتبار بیش از 24هزار و 900میلیارد تومان در حوزه‌های عمرانی، خدماتی و اقتصادی به بهره برداری خواهد رسید، ادامه داد: این موفقیت‌های بزرگ در سایه همدلی، تعامل و آرامشی است که میان همه ارکان استان حاکم است و در این راستا لازم است از همه دستگاه‌های اجرایی و نهادهای استانی و ملی، آیت الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس، ائمه جمعه، شورای تأمین، نمایندگان مجلس و اصحاب رسانه تشکر کنم. دکتر رحیمی در ادامه با اشاره به اینکه خدمات گسترده ای که در زمینه‌های توسعه راه‌ها، احداث مصلا، تصفیه خانه شرق صدرا، ورزشگاه‌ها، کتابخانه، مدارس و مساجد در شهر جدید صدرا در دو سال اخیر صورت گرفته قابل مقایسه با دوره‌های قبل نیست، گفت: برای حل مشکلات این شهر در زمینه باغ شهری‌ها در حال رایزنی هستیم. نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه هفته دولت امسال با استقرار دولت جدید مصادف شده است، افزود: امیدواریم که کابینه دولت جدید هرچه سریع تر با گرفتن رأی اعتماد بالای مجلس مستقر شود و کار خود را با سیاست‌های اعلامی رئیس جمهوری آغاز کند. وی ادامه داد: از نخستین مطالبی که مورد توجه رئیس جمهور بوده است، مقابله با بیماری کرونا و قدم برداشتن در مسیر حل این مشکل است و در گام بعدی موضوع معیشت، فسادستیزی و شفافیت است که مجموعه قوه مجریه باید سریع تر همچون همیشه خود را با این شعارهای اساسی که نیازهای همیشگی کشور هستند، منطبق کرده و در این زمینه گام‌های اساسی بردارد تا مشکلات مردم کاهش پیدا کند.
 رشد در کشاکش کرونا
استاندار فارس با بیان اینکه اقدامات صورت گرفته توسط دولت در شرایط شیوع بیماری کرونا و موانعی همچون تحریم‌های ظالمانه اقتصادی بوده است، گفت: سیاست اصولی ما تکمیل پروژه‌های نیمه تمام بوده است تا سرمایه گذاری دولت هرچه سریع تر به بازار اقتصاد و عرصه خدمت رسانی به مردم وارد شود. وی با اشاره به اینکه در حوزه امور آب شرب شهرها و روستاها 15 پروژه با هزینه بیش از پانصد و شش میلیارد تومان به بهره برداری می‌رسد، گفت: پروژه‌های بسیار خوبی در حوزه احداث خطوط آب‌رسانی و فاضلاب به بهره برداری رسیده است که اگر این اقدامات صورت نمی‌گرفت، شاهد مشکلات زیادی در زمینه تأمین آب شرب بودیم.
استاندار فارس ادامه داد: با افتتاح فاز اول خط دوم انتقال آب سد درودزن به شیراز، یک‌هزار و 500 لیتر بر ثانیه آب در اختیار شیراز قرار گرفت که با وجود قطعی برق در سال جاری شاهد کمترین مشکل در زمینه تأمین آب شرب کلان شیراز بودیم.وی آب‌رسانی به زرین دشت و بهره مندی 35هزار نفر از آب سد رودبال را از جمله پروژه‌های مهم دولت برشمرد و افزود: هم اکنون 500 روستای استان فارس در وضعیت بحرانی در زمینه دسترسی به آب قرار دارند که به صورت سیار به آنها خدمت رسانی می‌شود و تعدادی از آنها به شبکه‌ها متصل شدند و کف شکنی صورت گرفت و آنهایی که امکان تأمین منبع آب از طریق چاه یا سد وجود نداشت، به وسیله اجاره چاه‌های کشاورزی حل مشکلاتشان در دستور کار قرار گرفت. دکتر رحیمی آب‌رسانی به شهر سعادت شهر و امتداد آن به سمت ارسنجان که در حال انجام است و آب‌رسانی به شهر جهرم و تکمیل آن و آب‌رسانی به شهر ایج و شهر فسا را از دیگر پروژه‌های مهم آب‌رسانی در استان فارس برشمرد.
 سرمایه‌گذاری ویژه برای بزرگ‌راه‌ها
دکتر رحیمی با بیان اینکه در زمینه احداث بزرگ‌راه‌ها، راه‌های اصلی، فرعی، روستایی و عشایری 47 پروژه با هزینه بیش از چهارهزار و 321میلیارد تومان در هفته دولت به بهره برداری می‌رسد، اظهار داشت: آزادراه شیراز به اصفهان با 225 کیلومتر طول در مرحله 94 درصد پیشرفت فیزیکی است که بیشترین تزریق اعتبار و پیشرفت نیز در دو سال اخیر بوده است.
وی با اشاره به اینکه 123 پروژه در حوزه فضاهای آموزشی، فرهنگی، آموزش و پرورش، فرهنگی، هنری و رفاهی مراکز آموزش عالی و مراکز فرهنگی و هنری با هزینه بیش از 390میلیارد تومان در هفته دولت در دستور افتتاح قرار دارد، ادامه داد: امور بهداشت و درمان با پنجاه و شش پروژه و بیش از 490میلیارد تومان هزینه که یکی از موارد بسیار مهم آن بیمارستان 310 تختخوابی جهرم است، همچنین بیمارستان نی ریز و بیمارستان امام علی(ع) کازرون که تجهیزات آن در حال نصب است، به زودی مورد افتتاح قرار خواهد گرفت. استاندار فارس با بیان اینکه امور برق شامل نیروگاه، پست، خطوط انتقال برق و برق رسانی روستایی 32 پروژه با اعتبار بالغ بر 134میلیارد تومان افتتاح می‌شود، افزود: در حوزه عمران شهری و روستایی شامل شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و بنیاد مسکن با اعتبار بیش از 53میلیارد تومان و در زمینه مسکن شهری و روستایی 157 پروژه با اعتبار بیش از 943میلیارد تومان افتتاح خواهیم داشت. دکتر رحیمی به پیروزی‌های قابل توجه ورزشکاران استان فارس مانند موفقیت تیم فوتبال فجر شهید سپاسی شیراز و صعود به لیگ برتر کشور، کسب مدال طلای المپیک توسط آقای گرایی در رشته کشتی فرنگی و کسب مدال طلا در مسابقات کشتی توسط آقای ده بزرگی اشاره کرد و گفت: در زمینه زیربناهای ورزشی افتتاح سالن شش‌هزار نفره شهید سلیمانی بود که اخیراً افتتاح شد و 33 پروژه با حدود 55میلیارد تومان اعتبار نیز در هفته دولت افتتاح خواهد شد.
 حمایت از اشتغال‌زایی اصناف
وی با بیان اینکه در حوزه‌های عمرانی و زیربنایی، خدماتی و رفاهی 145 پروژه با اعتباری بیش از 908میلیارد تومان به بهره برداری می‌رسد و در زمینه و طرح‌های تولیدی و اشتغال‌زایی بخش‌های صنعت، کشاورزی، گردشگری و خدمات نیز 251 پروژه با اعتبار بیش از 17هزار میلیارد تومان در هفته دولت به بهره برداری می‌رسد.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه بهره برداری از پروژه راه آهن اقلید به یزد با اعتبار 4هزار میلیارد تومان موجب اتصال راه آهن مرکز به جنوب به راه آهن شرق کشور و خروج خطوط ریلی استان فارس از بن بست شد، افزود: طرح‌های صنعت، معدن و تجارت با 190 پروژه و اعتبار شانزده‌هزار میلیارد تومان، بنیاد مسکن با شصت و شش پروژه و 907میلیارد تومان اعتبار، جهاد کشاورزی با 84 پروژه و 450میلیارد تومان اعتبار، شرکت آب منطقه ای با 3 پروژه و 443میلیارد تومان اعتبار، نوسازی مدارس با 113 پروژه و 338میلیارد تومان اعتبار و شرکت گاز استان با 9 پروژه و 257میلیارد تومان اعتبار در هفته دولت 
به بهره برداری می‌رسد.
 عدالت‌محوری در اجرای پروژه‌ها
وی با بیان اینکه فاز اول طرح انتقال آب از دریا به استان فارس در دست اجراست، اظهار داشت: مجوز 300میلیون مترمکعب برداشت آب را اخذ کرده ایم.
دکتر رحیمی با اشاره به اینکه بزرگ ترین طرح اقتصادی استان پروژه استحصال گازهای صنعتی توسط شرکت پالایش پارسیان سپهر در شهرستان مهر با 15هزار میلیارد تومان است، افزود: پروژه‌های هفته دولت بر اساس وسعت، جمعیت، مزیت‌های منطقه ای و طرح‌های نیمه تمام در سطح استان فارس پراکنده هستند.
بر اساس این گزارش، شایان ذکر است هفته دولت در استان قارس با گلباران قبور مطهر شهدا توسط استاندار فارس و جمعی از مقامات مسئول با همراهی خبرنگاران آغاز شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی