[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

صعود دلتا به قله مرگ ، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در نشست روزانه ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹ گفت: روزانه شاهد روند افزایشی موارد ابتلا به ویروس کرونا در فارس هستیم. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» با تبریک آغاز هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، اظهار کرد: کماکان آمار بیماران مبتلا و دارای علائم ویروس کرونا در فارس به صورت سرپایی، بستری و فوت در حال افزایش است و با وضعیتی بسیار نگران کننده و وخیم مواجهیم.
او با اشاره به شدت انتقال گونه دلتا و مرگ آوری بیشتر کرونا در موج پنجم، تأکید کرد: طبق بررسی‌های انجام شده، موارد ابتلا و فوت ناشی از کووید ۱۹ در تمامی گروه‌های سنی اعم از کودکان تا میانسالان، سالمندان، ورزشکاران و افراد بدون بیماری زمینه ای اتفاق افتاده است؛ بنابراین تمامی گروه‌های سنی با کوچک ترین بی توجهی و سهل انگاری درگیر این بیماری می‌شوند.
معاون بهداشت دانشگاه با تبیین وضعیت کنونی، خواستار مشارکت و همکاری بیشتر مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برابر ویروس کرونا شد و ادامه داد: با توجه به روند افزایشی موارد ابتلا به ویروس کرونا در استان، نیاز است بازدیدها و نظارت‌های دستگاه‌ها و سازمان‌های مرتبط بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اجرای دقیق محدودیت‌های کرونایی به ویژه در اماکن پرتردد در استان افزایش یابد. این مقام مسئول در دانشگاه مهم ترین راه برون رفت از بحران ویروس کرونا و قطع زنجیره انتقال آن را جدی گرفتن این بیماری از سوی تمام اقشار جامعه عنوان کرد و گفت: در صورت رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی، باید منتظر وضعیتی وخیم تر از این در استان باشیم. معاون بهداشت دانشگاه در این نشست آمار ابتلا به کووید ۱۹ و فوت ناشی از آن، نحوه اعلام نتایج آزمایش و فعالیت آزمایشگاه‌های تشخیصی، همچنین فعالیت مراکز منتخب درمان سرپایی ویروس کرونا در استان را بررسی کرد.
دکتر همتی با اشاره به وضعیت مطلوب واکسیناسیون علیه بیماری کووید ۱۹ در استان، میزان موجودی و آمار تزریق واکسن به مردم فارس و فعالیت مراکز واکسیناسیون در شیراز و شهرستان‌ها را 
پایش کرد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی