[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

در طول روز چند عدد تخم مرغ می‌توان خورد؟، روزنامه شیراز نوین

تخم مرغ از مغذی‌ترین مواد غذایی روی کره زمین است. یک عدد تخم مرغ کامل حاوی تمام مواد مغذی لازم برای بدن است.
به گزارش بهداشت نیوز، تخم مرغ منبع کامل پروتئین، سرشار از ویتامین B12، D و چندین آنتی‌اکسیدان دیگر است که در کنار هم ضمن کمک به تأمین سلامت فرد از بروز بیماری‌های مزمن جلوگیری می‌کند. با این حال، مصرف بیش از حد تخم مرغ در روز به دلیل وجود کلسترول زیاد در زرده آن گزینه مفیدی برای سلامتی نیست. علاوه بر این، تعداد زیاد تخم مرغ نیز با بیماری‌های معده در ارتباط است. به گزارش تایمزسوفاندیا، در ادامه به شما خواهیم گفت در روز چند عدد تخم مرغ می‌توانید با خیال راحت بخورید.
تخم مرغ و سطح کلسترول
اعتقاد بر این است که مصرف بیش از حد تخم مرغ در روز میزان کلسترول بد بدن را افزایش می‌دهد. این به دلیل وجود مقدار زیادی کلسترول در زرده تخم مرغ است. یک عدد زرده تخم مرغ حاوی تقریباً 200 میلی‌گرم کلسترول است و میزان توصیه شده روزانه آن بیش از 300 میلی‌گرم در روز نیست، اما مطالعات اخیر نشان می‌دهند کلسترول در رژیم غذایی تأثیر کمی‌ بر سطح کلسترول کل و بد بدن دارد. در حقیقت، چربی‌های اشباع شده در رژیم غذایی سطح کلسترول LDL را افزایش می‌دهند.
هنگام صحبت درباره مصرف تعداد تخم مرغ در یک روز با خیال راحت پاسخ قطعی برای آن نمی‌توان یافت زیرا میزان آن از فردی به فرد دیگر با توجه به سلامت فرد متفاوت است. بر اساس نتایج یک مطالعه اخیر، یک فرد سالم به طور متوسط می‌تواند با اطمینان حداکثر 7 عدد تخم مرغ در هفته مصرف کند. اگر از هیچ مشکلی در سلامتی رنج نمی‌برید یا هیچ نوع عارضه جانبی را مشاهده نکرده‌اید می‌توانید به راحتی حداکثر 3 عدد تخم مرغ در روز بخورید.
عوارض جانبی خوردن بیش از حد تخم مرغ
تخم مرغ سالم و مغذی است، اما به این معنی نیست که می‌توانید در خوردن آن زیاده‌روی کنید. برای داشتن یک زندگی طولانی و سالم مهم است هر نوع ماده‌ای را در رژیم غذایی خود بگنجانید. مصرف بیش از حد هر ماده غذایی می‌تواند برای سلامتی مضر باشد، تخم مرغ نیز از این امر مستثنی نیست. مصرف بیش از حد تخم مرغ در روز به ویژه در فصل تابستان باعث تجمع گرما در بدن می‌شود که می‌تواند منجر به بروز مشکلاتی در حرکات روده شود. علاوه بر این، حتی می‌تواند منجر به اسهال به ویژه در بچه‌های کوچک شود، بنابراین مهم است میزان مصرف خود را کنترل کنید.
در پایان
تاکنون هیچ مطالعه یا تحقیقی جواب قاطعی برای اینکه حداکثر چه تعدادی تخم مرغ می‌توان در روز خورد پیدا نکرده‌اند. برای رسیدن به نتیجه لازم تحقیقات بیشتری در این زمینه نیاز است. همیشه توصیه می‌شود هر غذایی را به میزان متوسط مصرف کنید زیرا خوردن بیش از حد مواد غذایی سالم نیز می‌تواند برای سلامتی مضر باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی