[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۴
  • دوره جدید

عوارض جدی نوشابه برای سلامت کبد، روزنامه شیراز نوین

همه ما می‌دانیم که نوشابه برای سلامت بدن بسیار مضر است. بیماری‌های کبدی یکی از خطرناک‌ترین عوارض این نوشیدنی‌های گازدار و شیرین‌کننده مصنوعی می‌باشند.
به گزارش نمناک، احتمالاً با تأثیر نوشابه بر چاقی آشنایی دارید، اما این نوشیدنی‌های گازدار و شیرین می‌توانند تأثیر جدی بر کبد هم بگذارند. بسیاری از مواد شیمیایی موجود در نوشابه تأثیر منفی بر کبد و سایر قسمت‌های بدن دارند.
وظیفه کبد به دام انداختن سموم و تبدیل آن‌ها به مواد بی‌ضرر است، خون را تصفیه و چربی‌ها را متابولیز می‌کند، بنابراین باید تا حد امکان سالم باشد. در ادامه این بخش مهم از بهداشت و سلامت نمناک در مورد تأثیر نوشابه بر کبد بیشتر صحبت خواهیم کرد.
بیماری‌های کبدی که نوشابه عامل آن‌هاست
نتایج یک آزمایش نشان می‌دهد که یک شیرین‌کننده مصنوعی به‌نام اسپارتام که در نوشابه‌های رژیمی ‌استفاده می‌شود، وضعیت عملکرد کبد در موش‌های آزمایشگاهی را تغییر داده است. اسپارتام باعث بروز مسمومیت کبدی می‌شود، بیماری که در اثر مصرف داروهایی مانند ایبوپروفن و اریترومایسین ایجاد خواهد شد. عوارض نوشابه بر کبد شامل:
1- بیماری کبد چرب
بر اساس مطالعات انجام شده، نوشابه می‌تواند باعث بروز کبد چرب شود. در این تحقیق افراد سالم و افراد دارای کبد چرب با یکدیگر مقایسه شدند و حدود 36 ماه تحت نظر بودند. بر اساس نتایج به‌دست آمده، 80 درصد از افراد دارای کبد چرب روزانه 50 گرم قند از نوشابه دریافت می‌کردند که این مقدار در افراد سالم خیلی کم‌تر بود.
اسپارتام موجود در نوشابه‌های رژیمی ‌ممکن است مقاومت به انسولین را افزایش دهد و باعث بروز بیماری کبد چرب شود.
2- تجمع ماده شیمیایی فرمالدئید در کبد
تحقیقات دیگری در این زمینه انجام شد و نشان داد که حتی مقدار کم اسپارتام هم باعث تجمع فرمالدئید در کبد موش‌های آزمایشگاهی و اتصال آن‌ها به پروتئین می‌شود.فرمالدئید یک گاز است که به عنوان مواد نگهدارنده داخل اکثر مواد غذایی وجود دارد. علاوه بر این، می‌تواند از طریق دود سیگار و خوردن بعضی از غذاها وارد بدن شود.
این ماده در آزمایشگاه باعث ایجاد سرطان در حیوانات شده است. قرار گرفتن در معرض مقدار زیادی فرمالدئید می‌تواند باعث بروز سرطان در انسان‌ها شود.
3- مسمومیت کبدی
در اینجا صحبت ما در مورد قند اسپارتام است که برای شیرین کردن نوشابه‌های رژیمی ‌استفاده می‌شود و به کبد آسیب جدی وارد می‌کند. مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که اسپارتام یک ماده شیمیایی است که عملکرد کبد را تغییر می‌دهد و در نتیجه کبد از خود سم تولید می‌کند.
مسمومیت کبدی اغلب در اثر مصرف برخی از داروها ایجاد می‌شود. در واقع اسپارتام آن‌قدر برای بدن مضر است که همانند داروها به کبد آسیب می‌رساند.
4- سیروز کبدی
نوشابه با دارا بودن مواد نگهدارنده‌ای به‌نام سدیم بنزوات می‌تواند باعث بروز سیروز کبدی شود که سیروز کبدی در صورت عدم درمان منجر به ایجاد زخم و نارسایی کبدی خواهد شد. بر اساس مطالعات انجام شده، سدیک بنزوات به سلول‌های کبد و سایر اندام‌های حیاتی بدن آسیب وارد می‌کند.
در یک آزمایش، تأثیر بنزوات سدیم بر روی مخمر زنده مورد بررسی قرار گرفت. نتایج نشان داد که بنزوات سدیم با غیرفعال کردن DNA در میتوکندری عملکرد سلول را مختل کرده و با بسیاری از بیماری‌هایی که عصب را تخریب می‌کنند مانند پارکینسون مرتبط است.
*برخی تولیدکننده‌ها، استفاده از بنزوات سدیم را در نوشابه‌های خود متوقف کرده‌اند پس حتماً مواد تشکیل دهنده نوشابه‌ها را قبل از خرید مطالعه کنید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی