[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۲
  • دوره جدید

غذاهای محلی و سنتی سمنان از نان تا آش و خورش، روزنامه شیراز نوین


مانی پلوی دامغان
استان سمنان به داشتن غذاهای سنتی و اصیل معروف است. یکی دیگر از این غذاهای لذیذ مانی پلوی دامغان است. مواد لازم برای پخت این غذای دلچسب شامل:برنج، کشمش پلویی، پیاز، لپه، روغن، زیره سیاه، نمک و زرد چوبه است.
ته چین کشمش و لپه
از غذاهای پرطرفدار و محبوب در استان سمنان می‌توان به ته چین کشمش و لپه اشاره کرد. بسیار خوشمزه و معطر است و با موادی همچون برنج، لپه، گوشت مرغ، نمک و فلفل، زردچوبه، کشمش، پیاز، روغن، زعفران، ماست پرچرب و زرده تخم مرغ، پخته می‌شود. در ته چین‌های استان سمنان لپه پایه اصلی می‌باشد. لپه به دلیل ارزش غذایی بالایی که دارد مخصوصاً در کاهش کلسترول خون بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ته چین گوشت گرمسار
شهرستان گرمسار از توابع استان سمنان می‌باشد، شهری که مردمان خونگرم و مهربان را در خود جای داده است. این شهر یک غذای سنتی معروف دارد به‌نام ته چین گوشت گرمسار که بسیار لذیذ و خوشمزه است و خوردنش خالی از لطف نیست. این غذای خوشمزه با موادی از قبیل:برنج، گوشت تازه بره، گرد لیمو، نمک، فلفل، روغن، زعفران، کشمش و پیاز تهیه می‌گردد. این غذای خوشمزه به دلیل دارا بودن گوشت قرمز از کالری و انرژی و چربی بیشتری برخوردار است و مصرف بیش از اندازه آن توصیه نمی‌گردد.
چلو گوشت سمنانی
از غذاهای سنتی و بومی ‌سمنان و کرمانشاه محسوب می‌شود. البته هر دو استان از ادویه‌های مختلف و متفاوت برای پخت استفاده می‌کنند و روش پخت هر دو استان کاملاً متفاوت از هم است، سمنانی‌ها برای پخت چلوگوشت از گوشت گوسفند، پیاز خردشده، رب گوجه فرنگی، دارچین، نمک و زعفران استفاده می‌کنند.
کله جوش سمنانی
اشکنه کل جوش و کشک کله جوش نام‌هایی است که کله جوش را با آن‌ها می‌شناسند و جالب است بدانید که در اصل متعلق به استان مازندران است اما با یک سری تغییرات در استان سمنان یکی از محبوب‌ترین غذاهای سنتی این منطقه نیز به شمار می‌رود. در تهیه این غذا موادی همچون کشک، رب گوجه فرنگی، بادمجان، روغن جامد یا حیوانی، پیاز، نمک، زردچوبه و آب نعنا خشک استفاده می‌شود.
خورشت قیمه سیب و آلبالو
خورشت خوشمزه و مقوی سیب آلبالو از خورش‌های ملس شهرستان شاهرود می‌باشد. زمان پخت این غذا عمدتاً در اواخر بهار و اوایل تابستان می‌باشد. در تهیه خورشت قیمه سیب آلبالو موادی همچون سیب گلاب یا سیب ترش، زعفران، گوشت، آلبالوی هسته گرفته، لپه، پیاز، شکر، زردچوبه، فلفل و نمک به‌کار می‌رود.
ادامه دارد ...

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی