[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

اشتباهی پرتکرار در تمیزکردن کاشی سرامیک، روزنامه شیراز نوین

یکی از مشکلاتی که ممکن است در حین تمیز کردن خانه با آن روبه‌رو شویم، تمیز کردن کاشی سرامیک می‌باشد که متأسفانه برخی روش‌های رایج، کاملاً اشتباه هستند.
به گزارش نمناک، بالطبع زمانی که همه جا در خانه شما تمیز است، احساس آرامش خواهید کرد. سرامیک کردن سطوح ایده خوبی برای دیزاین خانه است و همچنین اگر سرامیک‌ها جنس خوبی داشته باشند؛ ماندگاری طولانی مدتی خواهند داشت. در این قسمت از رازهای خانه داری نمناک لیستی از اشتباهاتی که ممکن است شما هنگام پاک کردن سرامیک‌ها انجام دهید؛ عنوان کرده‌ایم که به سادگی قابل رفع هستند.
1- خوب جارو نکردن
قبل از پاک کردن سطح سرامیک‌ها باید خوب روی آن‌ها را جارو کنید تا گرد و غبار باقی نماند. اگر پیش از پاک کردن سطح روی آن را جارو نکشید؛ گرد و غبار باقی مانده از بین نمی‌رود و حتی ممکن است روی سرامیک‌ها خط و خش ایجاد کند. مطمئن شوید که گوشه‌ها و منافذ را هم جارو کشیده‌اید زیرا خاک و غبار در آن جا جمع می‌شود.
2- استفاده از دستمال و آب آلوده
در صورتی که از آب آلوده استفاده کنید؛ همه جا بیشتر از قبل کثیف خواهد شد. در حین پاک کردن سطح، حواستان باشد که دستمال و آب داخل سطل تمیز باشند و اگر آلوده شده‌اند، باید آن‌ها را عوض کنید. دستمالی که استفاده می‌کنید باید پس از هر بار استفاده کاملاً شسته شده و هر چند ماه یک بار تعویض شود.
3- استفاده از آب خیلی زیاد
یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات مردم استفاده از آب زیاد هنگام تمیز کردن سرامیک‌ها است. دوغاب بین کاشی‌ها بسیار متخلل است و هنگامی‌ که سرامیک‌ها را می‌شویید؛ آب کثیف جذب دوغاب می‌شود. با گذشت زمان این امر باعث شده تا خطوط دوغاب تیره و کدر به‌نظر برسند و تمیز کردن آن‌ها دشوار باشد.
4- به طور منظم نظافت نکردن
شما باید مرتباً هر دو هفته یک بار آشپزخانه و حمام خود را بشویید و تمیز کنید تا ظاهر کفپوش آن‌ها عالی باشد. همچنین هر چند روز یک بار باید سطح سرامیک‌ها را جارو یا جاروبرقی بکشید تا از شر گرد و غبار و ریزگردها که می‌توانند کف سرامیک را تیره کنند، خلاص شوید.
5- استفاده از سرکه برای تمیز کردن کاشی‌های مرمر
اسید موجود در سرکه می‌تواند با گذشت زمان، دوغاب سرامیک‌های مرمری را از بین ببرد و همچنین آن‌ها را مات کرده و مستعد خط و خش کند. بررسی کنید و با محصولی که مناسب سرامیک‌های شماست آن‌ها را تمیز کنید.
بهترین روش تمیز کردن سرامیک
اگر توضیحات قبلی شما را گیج کرد؛ روش ساده عنوان شده در ادامه این بخش از نمناک شما را به درستی راهنمایی می‌کند.
ماده شوینده را با آب گرم ترکیب کنید.
از یک محصول تمیز کننده که دارای pH خنثی است (نزدیک به 7) استفاده کنید. محصولات تمیز کننده قلیایی قوی ممکن است به مرور زمان به دوغاب آسیب برسانند.
از یک جارو یا یک دستمال پارچه‌ای استفاده کنید (دستمال اسفنجی اغلب اگر به درستی فشرده نشود، خاک و آب زیادی را در خود نگه می‌دارد). دستمال شما باید مرطوب باشد، اما نباید آب از آن بچکد.
سطح را با حرکت یکنواخت و ملایم تمیز کنید، مطمئن شوید که مطابق یک الگوی منظم طبقات را تمیز می‌کنید.
بهترین روش برای پاک کردن منافذ بین کاشی و سرامیک‌ها
دوغاب ماده‌ای است که برای محافظت از سرامیک‌ها و ایجاد استحکام بین آن‌ها استفاده می‌شود. دوغاب مانند زهکش سطوح سرامیکی است؛ به این معنی که خاک، باقی مانده مواد شوینده و مقدار زیادی آلودگی و روغن‌هایی را که در اتاق‌هایی مانند حمام و آشپزخانه شما ایجاد می‌شود، جذب می‌کند.
روش تمیز کردن دوغاب به صورت ذیل است:
چند قاشق چای‌خوری پودر سودا کربوهیدرات را با آب ترکیب کنید تا خمیر سودا بی‌کربوهیدرات درست شود و آن را روی دوغاب ریخته و اجازه بدهید چند ساعت بماند. با مسواک قدیمی ‌روی آن را بسابید و سپس آب بکشید.
توجه: روش بالا در صورتی که چندین سال است دوغاب را تمیز نکرده‌اید، جوابگو نخواهد بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی