[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۸
  • دوره جدید

برای پیدا کردن راه‌حل برای فجرسپاسی : قرار است مسئولان استان دور یک میز جمع شوند، روزنامه شیراز نوین

سرمربی تیم فوتبال فجر شهیدسپاسی شیراز گفت: شرایط لیگ برتر متفاوت شده و دیگر مثل قدیم راحت نمی‌توانیم نتیجه بگیریم.
علی‌اصغر کلانتری درباره آخرین وضعیت تیم فوتبال فجر شهیدسپاسی پس از صعود به لیگ برتر اظهار داشت: تمام مردم دوست داشتند این تیم وارد لیگ برتر شود، زیرا جایش در این رقابت‌ها خالی بود.
هشت سال گذشت تا فجر سپاسی به لیگ برتر آمد و امیدوارم پس از این مدت که تیم از لیگ برتر دور بوده حالا که به چنین فرصتی رسیده تمام مردم شیراز و مسئولان قدر این موقعیت را بدانند.
وی در خصوص اینکه آیا مسئولان و باشگاه فجر اطلاعاتی از وضعیت نقل و انتقالاتی دارند توضیح داد: دغدغه ما و مسئولان استانی هم همین است. همیشه این صحبت را کرده‌ام که مجموع سپاه استان فارس به شکل ویژه‌ای از تیم ما حمایت کرده و سردار بوعلی مانند یک پدر بالای سر فجر سپاسی بود. هر مشکلی به وجود می‌آمد، وی سریع آن را برطرف می‌کرد و کار خیلی بزرگی انجام شد. همه مسئولان استانی از استاندار تا سایر نفرات در آن مقطع کنار تیم بودند و اکنون هم باید پای کار بیایند، زیرا وضعیت لیگ برتر با لیگ یک متفاوت است.
سرمربی تیم فجر شهیدسپاسی عنوان کرد: در لیگ برتر سابقه بازی و سرمربیگری دارم و وقتی شرایط نقل و انتقالات را رصد می‌کنم، می‌بینم وضعیت نسبت به گذشته متفاوت شده. دیگر مثل قبل نیست که بتوانیم راحت وارد مسابقات شویم و اطمینان داشته باشیم می‌توانیم نتایج خیلی عالی کسب کنیم. درحالی‌که باشگاه فجرشهیدسپاسی همیشه شرایط مالی و امکاناتش نسبت به تیم‌های دیگر پایین‌تر بوده، اما در رقابت‌های مختلف سرافراز بیرون آمده، اما اکنون مثل قدیم نیست. صحبت‌هایمان را کرده‌ایم و امیدواریم برای انجام یک کار خیلی بزرگ حرف‌هایمان را به دیده منت بگذارند و کمک کنند تا بتوانیم این بار سنگین را بلند کنیم.
کلانتری در مورد اینکه شنیده می‌شود در جلسه اخیر خود با مدیران باشگاه درخواست کرده با بازیکنان سرباز قرارداد بسته شود و آیا در این بیست‌وچهار ساعت اتفاقی افتاده، توضیح داد: فقط یک روز پس از صعودمان استراحت کردم و می‌دانستم کارمان چقدر سخت است. همه برنامه‌های خود را در هفته ابتدایی پس از صعود به باشگاه ارائه دادم و یکی از نکات مدنظر من حفظ بازیکنان فعلی تیم بود. اسامی ‌نفراتی که باید با آن‌ها تمدید قرارداد کنیم به باشگاه دادم. نام حدود ۱۹ بازیکنی که بازیکن آزاد و سرباز هستند را به هم باشگاه دادم.
وی اضافه کرد: همچنین لیست امکاناتی مثل زمین تمرین، وضعیت چمن ورزشگاه، رختکن و... را که باید ارتقا پیدا کند به مسئولان باشگاه تحویل دادم. باشگاه هم پیگیر این موارد است. همه مسئولان استان قرار شد دور میز جمع شوند تا کمک کنند اتفاقی بیفتد. باید بودجه ما مشخص شود و امیدواریم با هم‌اندیشی مسئولان استان مسائل را حل کرده و با وضعیت خوبی وارد مسابقات لیگ برتر شویم.
سرمربی تیم فوتبال فجر سپاسی در مورد مطرح شدن بازیکنانی مثل داریوش شجاعیان برای حضور در این تیم گفت: تاکنون صحبتی با وی نداشته‌ایم. داریوش از امید‌های فجر سپاسی است و زمانی که ۱۹ ساله بودم خودم به عنوان سرمربی آن تیم، وی را به تیم بزرگ‌سالان انتقال دادم. در این مدت هم همیشه با شجاعیان در ارتباط بودیم، اما صحبتی درباره بازگشتش به فجرسپاسی نداشتیم. او اکنون بازیکن استقلال است و صد در صد دوست دارد آنجا بماند.
کلانتری در خصوص نفراتی مثل امیر روستایی و آریا برزگر که نام‌شان برای حضور در فجرسپاسی مطرح شده گفت: برزگر در نیم‌فصل و با قراردادی شش ماهه و قرضی به فجر سپاسی آمد. اکنون هم اگر شرایط فراهم باشد و مشکلی از طرف باشگاه پرسپولیس نباشد آریا را می‌خواهیم و می‌توانیم از وی بهره ببریم. برخی بازیکنان هم هستند که می‌توانند هم سرباز باشند و هم دانشجو. اما اکنون پیشنهاد خوبی به بازیکنان می‌دهند و من هم دنبال این نیستم که چرا این پیشنهاد‌ها را ارائه می‌دهند؟
وی در خصوص اینکه آیا از بین بازیکنان سرباز می‌تواند نامی ‌را به عنوان گزینه حضور در فجر سپاسی مطرح کند خاطرنشان کرد: خیر، زیرا وضعیت بازیکنانی که سرباز هستند مشخص است. یک طرحی هم درباره اینکه بازیکنان لیگ برتری تا ۲۸ سالگی می‌توانند سربازی خود را به تعویق ‌اندازند وجود دارد، اما آن بند در شرایطی فعال می‌شد که تیمی‌که می‌تواند بازیکن سرباز بگیرد، لیگ برتری نباشد. اکنون که تیم ما به لیگ برتر آمده باید چنین شرایطی از بین برود. با چند بازیکن صحبت کردم، اما نمی‌خواهم اسم آن‌ها را ببرم. به آن‌ها گفته‌ام اگر یک تا دو سال خدمت سربازی را پشت سر بگذارند برای آینده راحت‌تر هستند و در ادامه می‌توانند راحت‌تر لژیونر شوند و پول‌هایی که اکنون در فوتبال وجود دارد بگیرند.
سرمربی فجرشهید سپاسی در مورد اینکه آیا با بازیکنی به نتیجه رسیده‌اند پاسخ داد: همه چیز ۵۰-۵۰ است. 
بازیکنان ۵۰ درصد به فکر پول هستند و ۵۰ درصد می‌گویند اگر به سربازی برویم به سودمان است. پیشنهاداتمان را دادیم و باید ببینیم در دو سه روز آینده چه اتفاقاتی می‌افتد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی