[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۸
  • دوره جدید

تمجید سایت کمیته آسیایی پارالمپیک از ساره جوانمردی، روزنامه شیراز نوین


سایت کمیته آسیایی پارالمپیک در گزارشی نوشت: ساره جوانمردی، قهرمان جهان و المپیک، آمده تا حریفانش را بار دیگر در تپانچه شکست دهد.
به گزارش روابط عمومی ‌و پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان فارس به نقل از خبرگزاری صداوسیما، مرکز فارس، سایت کمیته آسیایی پارالمپیک در مطلبی به تحلیل وضعیت ۵ ورزشکار بانوی برتر قاره کهن پرداخت که هم اکنون در توکیو حضور دارند.
در این گزارش از ساره جوانمردی به عنوان یکی از زنان ورزشکار شاخص این قاره در بازی‌های توکیو تمجید شده است.
در این گزارش، درباره ساره جوانمردی می‌خوانیم:
«قهرمان جهان و المپیک، آمده تا حریفانش را بار دیگر در تپانچه شکست دهد. او با موفقیت‌هایی که در مسابقات قهرمانی جهان در کره جنوبی و پاراآسیایی جاکارتا داشت و توانست رکورد جهان را نیز در جام جهانی العین بشکند، نشان داده است که آماده دفاع از عناوین پارالمپیکی‌اش است».
زهرا نعمتی تیرانداز با کمان کشورمان دیگر بانویی است که در این لیست قرار دارد.
راتری اوکتیلا (هند)، گو لینگ لینگ (چین) و فوتیماخون از ازبکستان، دیگر نفرات بانویی بودند که در این گزارش به آن‌ها اشاره شده است.
ساره جوانمردی متولد آذر ۱۳۶۳ در شیراز، اولین بانوی مدال‌آور ایرانی در مسابقات پارالمپیک است.
جوانمردی دو مدال طلای پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو را به دست آورد. در این المپیک او در بخش تفنگ بادی ۱۰ متر به امتیاز ۱۹۳ و ۴ رسید و علاوه بر جابه‌جایی رکورد جهانی، نخستین طلای کاروان ایران را کسب کرد.
بانوی تیرانداز شیرازی، تیرماه سال ۲۰۱۵ و در روز نخست مسابقات تیراندازی قهرمانی جهان در آلمان، به مقام قهرمانی ماده تفنگ بادی ۱۰ متر P۲ رسید و در پایان مسابقات بخش بانوان در قسمت انفرادی با کسب امتیاز ۱۹۵ و ۶ به عنوان قهرمانی جهان دست یافت.
ابتدای سال ۲۰۲۱، در رقابت‌های جام جهانی پاراتیراندازی در العین امارات، ساره جوانمردی با ثبت رکورد ۲۳۷ و۷ در ماده p۲ بانوان مدال طلا گرفت.
کسب مدال برنز پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن، کسب دوبار عنوان بهترین ورزشکار ماه جهان در سال ۲۰۱۸ و بهترین ورزشکار زن آسیا در سال ۲۰۱۴، از دیگر افتخارات بانوی ورزشکار شیرازی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی